Jahodový džem na zimu

Jedním z prvních plodů, které dozrají, je jahoda. Potěší nás svou jedinečnou chutí a vůní. Obsahuje také mnoho vitamínů. Používáme jej v různých dezertech, sladkých jídlech a samozřejmě vyrábíme džemy.
Jakmile mě matka ošetřila jahodovým džemem, bylo to neobvykle chutné a aromatické. Dozvěděl jsem se, že její přípravu trvá velmi málo času! A jahody jsme dlouho vařili, protože jsou velmi vrtošivé a špatně konzervované.

Jahodový džem na zimu - recept s fotografií

Potřebujeme:

- 1 kg jahod,
- 1200 kg cukru.

Vytriedíme jahody, umyjeme je a nalijeme do mísy, ve které budeme vařit. Poznámka. Nejprve naplníme bobule pouze polovinou cukru. Necháme několik hodin (nejlépe přes noc), aby jahody nechaly šťávu.


Jahody ve vlastní šťávě.
Obal jsme pomalu zapálili. Když je náš cukr úplně roztavený, nalijte zbytek a promíchejte. Když se džem vaří, neustále míchejte dřevěnou lžící, jinak může džem hořet. Sbírejte pěnu z vařeného džemu.


recept na jahody ve vlastní šťávě.
Během vaření džemu připravte sklenice. Omyjte a smažte v troubě.
Jahodový džem by měl vařit po dobu 20 minut. Hotovou marmeládu nalijte do sklenic a na zimu sbalte víčka. Určitě se vám bude líbit tento recept a budete jej často používat. Jahody v důsledku vaření nevaří - zůstávají celé. Při této metodě vaření jahod je zachováno maximum vitamínů!


Jahodový džem na zimu: recept s fotografií
Hezký čaj!

Vynikající dezert bude místo sladkostí suchý jahodový džem.
Podívejte se na podobné recepty

» » Jahodový džem na zimu