Angreštový džem na zimu

A dnes vyrobíme angreštový džem na zimu, jednoduchý recept "Pět minut" vám pomůže připravit světlé sklenice s pochoutkami pro budoucí použití. V zimě si jen chcete mít na regálech popelnic širokou škálu letních vzpomínek, takže zkušené hostesky mění své zásoby. Dnes vám doporučujeme neztrácet spoustu času, ale jako výsledek dostanete lahodnou a krásnou angreštovou marmeládu. Samozřejmě to nemůžete udělat za pět minut, ale bude stačit celkem půl hodiny. Džem je perfektní pro všechny koláče, palačinky nebo palačinky. Je chutné rozložit takový džem na plátek čerstvého bochníku s máslem. Sirup z takového džemu lze nalít na zákusky. Nezapomeňte se podívat na toto neobvyklé recept s fotografií okurkový džem s angreštem.


Ingredience
Složení:

- angrešt - 300 gr.-
- cukr - 300 g.-
- voda - 70-80 ml.Moje angrešt
Sbírejte angrešt z keřů nebo si kupte sklizené angrešt z trhu. Odrůda angreštu může být libovolná. Vložte všechny bobule do mísy, zalijte studenou vodou. Suché listy se okamžitě vznáší na povrch, nyní opláchněte angrešt, ale na sítu a pod tekoucí vodou.Přidejte cukr
Připravte si džemový sirup, měl by být silný a velmi sladký. Nalijte celou část cukru malým množstvím filtrované vody. Umístěte nádobu na sporák, přiveďte k varu a neustále míchejte, protože sirup je velmi silný a neměl by hořet.


Přidejte bobule
Vložte angrešt do hrnce a nalijte na vroucí sirup. Angrešt nechte v sirupu, dokud zcela nevychladnou.


Vařte
Nyní vraťte angrešt do sporáku, přiveďte k varu, vařte déle než pět minut, teplo by mělo být mírné, bobule by neměly vyskočit z pánve. Pokud se vytvoří pěnový uzávěr, ujistěte se, že je odstraníte lžičkou s drážkou..


Dali jsme to do bank
Sklenice předem omyjte a velmi dobře opláchněte, sterilizujte. Naplňte sklenice angreštem a sirupem.


Pečetím banky
Okamžitě nasaďte víčka na sklenice, dříve vařená ve vroucí vodě po dobu deseti minut. Utáhněte plechovky sami, nebo pomocí klíče, v závislosti na plechovkách a víčcích. Polotovary umístěte vzhůru nohama a přikryjte „kožichem“. Chlaďte džem v této poloze na jeden den. Líbí se mi také tento recept na angreštový džem.


Slouží ke stolu
Skladujte ve sklepě nebo spíži, chuti k jídlu a chutným přípravkům!
Podívejte se na podobné recepty

» » Angreštový džem na zimu