Džem z jablek a hrušek

Džem je tradiční a nejčastější způsob sklizně všeho druhu ovoce, bobulovin a některých zeleninových plodin (stejných cuket). Ve vhodně uvařeném džemu by měl být sirup průhledný, střední hustoty a ovoce by mělo zůstat neporušené, ne vařené. Džem z jablek a hrušek Je výživný, vysoce kalorický a chutný produkt. Může být použit jako individuální léčba s mlékem, čajem a také jako doplněk palačinek, pudinku, obilovin, kastrolů a jiných domácích pochoutek. Podle obsahu kalorií hruškový a jablečný džem není horší ani u čokoládových cukrovinek a jiných cukrovinek - ale z hlediska nutriční hodnoty pouze díky stopovým prvkům obsaženým v ovoci, organických kyselinách a aminokyselinách výrazně převyšuje.

Džem z jablek a hrušek

Průměrný Recept „Jam z jablek a hrušek“ vaří asi 30-40 minut (v závislosti na požadované tloušťce a stupni varu). A samotné vaření lze rozdělit dvěma způsoby:

- s jednorázovým vařením;

- s opakovaným varem (doba varu je 5-8 minut s přestávkami pro usazení po dobu 10-12 hodin).

A v každé z těchto metod můžete skončit úžasným sladkým pokrmem, který by se měl pomalu vařit výhradně na nízkém ohni..

Sirup je také připraven různými způsoby. Jeho optimální koncentrace je 60-65%. Pokud je to méně (tj. Kapka cukerného sirupu, když se kapka do sklenice vody zcela a okamžitě rozpustí), je recept na konci nutně utěsněn. Když se sirup připravuje, obvykle se spotřebuje? část připraveného granulovaného cukru a zbytek se nalije během následného varu. Pěna se během varu odstraní. Někdy ženy v domácnosti vaří sirup na koncentraci 68-72%. V tomto případě bude hotový džem lépe uložen ve sklenicích uzavřených nylonovými víčky nebo papírem. Jablko a hruškový džem by měly být baleny v horkém stavu, aniž by čekaly na chlazení, aby se před válcováním zabránilo dalšímu sterilizačnímu procesu.

Vařit lahodné jablko a hruškový džem budete potřebovat:

  1. 0,5 kg jablek a hrušek;
  2. 1-1,1 kg granulovaného cukru;
  3. 1 šálek (200 ml) vody.

Džem z jablek a hrušek

Ovoce je umyté, loupané, smažené a nakrájené na kousky střední velikosti. Nakrájené kousky hrušek a jablek by se měly nalévat vroucí vodou po dobu 5 minut a poté studenou vodou, aby neztmavly a sušily.

Vařte sirup z vody a granulovaného cukru, vložte do něj kousky ovoce a vařte, dokud se nezprůhlední nebo nezlehčí asi 40 minut. Horký jablečný džem a hrušky jsou rozloženy do sklenic. Z důvodu spolehlivosti lze obrobek sterilizovat (například ve vodní lázni) a pevně srolovat. Tento džem je skvělý pro domácí čaje. Může být také použit jako náplň dezertů nebo koláčů. Kromě své úžasné chuti se jam jen rozpouští v ústech.

Džem z jablek a hrušek

Jako příchuť můžete do džemu přidat skořici a lžíci medu. Prostě si neumíte představit, jaká bude chuť džemu.!


Podívejte se na podobné recepty

» » Džem z jablek a hrušek