Rozmanité džem hrušek, jablek a citronu

Zdálo by se, že hruškový a jablečný džem je lahodný, oblíbený mnoha, ale zcela banální dezertem. Ale pokud k ní přidáte šťavnatý citron, pochoutka se rozzáří novými barvami a vůněmi.
Je lepší brát sladká jablka na marmeládu s tvrdou buničinou (to je tak, aby si plátky během procesu vaření zachovaly svůj tvar). Totéž platí pro hrušky - přezrálé měkké ovoce se velmi rychle promění v pyré.
Takový džem se připravuje rychle, i když se jí ještě rychleji. Sortiment má hustou konzistenci, takže je perfektní jako náplň do koláčů, rohlíků, tvarohových koláčů, bagel. Velmi chutné sloužit s palačinkami, sýrovými koláče a palačinkami. A jen vychutnat si tak lahodnou pochoutku s šálkem horkého čaje v zimních večerech bude potěšením.

Hruškový džem s jablky a citronem - recept s fotografií.Přísady pro výrobu jablek a hrušek
K výrobě hrušek, jablek a citronu nejrůznějších džemů budete potřebovat:
- jablka - 1 kg,
- hrušky - 1 kg,
- citron - 1 kus.,
- cukr - 1,8 kg.jablka, slupka a kotleta
1. Odstraňte kůži z jablek, jádra se semeny a nakrájejte na čisté klíny.


hrušky, slupky a kotleta
2. Udělejte to samé s hruškami. Oloupejte, nakrájejte semena ostrým nožem a nakrájejte na plátky. Možná je to ta nejnáročnější práce, která se provádí během celého procesu výroby džemu..


plátek citronu
3. Citron důkladně opláchněte pod tekoucí horkou vodou a nakrájejte na tenké plátky. Citrusová kůra dává džemu specifický druh hořkosti, který se každému nelíbí. V tomto případě by měl být citron loupán. Smíchejte jablka, hrušky a citron, přidejte cukr a nechte 2 - 3 hodiny vylít sirup.


odložte pomalý oheň
4. Umístěte ingredience na džem do kastrolu nebo misky a umístěte na mírné teplo. Směs se uvede do varu a vaří se 15 až 20 minut. Čas od času jemně zamíchejte, aby nedošlo k spálení! Obvykle stačí vlastní ovocná šťáva, ale pokud je hruška a jablečný džem stále suchý, můžete přidat 50–100 gramů vody.


uvařte džem
Nechte pánev s miskou vychladnout a nasyťte sirupem po dobu 6 - 8 hodin, poté znovu opékejte po dobu 20 minut.


jablko a hruškový džem recept
5. Naplňte sterilní sklenice horkým aromatickým džemem a sbalte jej kovovými víčky. Připraven různé hrušky, jablka a citronu.


Hruškový džem s jablky - recept s fotografií
Zkuste to uvařit dýňový a jablečný džem "Kruchenoe".
Podívejte se na podobné recepty

» » Rozmanité džem hrušek, jablek a citronu