Sušte jablečný džem v troubě


Recept na suchou marmeládu je dobrý, protože po vaření si ovoce udrží téměř všechny vitamíny, marmeláda je velmi jednoduchá a rychlá na přípravu a chuť přípravku je mimo pochvalu. Plátky jablek mají krásný vzhled: vypadají jako marmeláda nebo kandované ovoce, takže se často používají k zdobení zákusků. Tento přípravek na jablko osloví dospělé i děti..

Chcete zkusit výrobu suchého jahodového džemu? Přečtěte si více recept!

V troubě uvaříme suchý jablečný džem, který se podobá přípravě sušení jablek.

Sušte jablečný džem v troubě

Jak vyrobit suchý jablečný džem v troubě

Budete potřebovat:

  • 2 kg jablek;
  • cukr - asi 600 g .;
  • 2 lžičky kyseliny citronové;
  • 2 lžičky skořice.

Příprava

  1. Jablka musí být důkladně omyta, semena odstraněna, loupaná (nemůžete je loupat) a nakrájená na malé kousky. Pak je složte na plech a přitlačte je poměrně pevně k sobě, ale nemusíte dělat dvojitou vrstvu kusů.
  2. Dalším krokem je smíchání „suchých přísad“: skořice, kyseliny citronové a granulovaného cukru. Poté připravte plátky jablek touto voňavou směsí.
  3. Do trouby se umístí plech na pečení s jablky. Zahřejte jej dobře (190 - 210 stupňů) a pečte plátky jablek asi 35 minut. Současně pravidelně sledujte vaření, protože pece jsou různé, možná budete potřebovat pouze 20 minut, abyste vytvořili suchý jablečný džem, a možná všech 40.

Když vyjmete pečicí list z trouby, ochlazte plátky jablek a přeneste je na pergamenový papír, který musí být předtím zbaven cukrem. Nechte jablka „zasáhnout“: nechte je 2 dny v místnosti zaschnout.

Jak uložit suchý jablečný džem

Skladování suchého jablečného džemu

Sušené kousky jablek vložte do plastových obalů nebo kartonů z čokolády. Takto budou uloženy po dlouhou dobu.!

Na konci zimy, když vánice bzučí před oknem, můžete své hosty potěšit a překvapit je servírováním krabičky s tak chutnou a neobvyklou marmeládou ke stolu..


Podívejte se na podobné recepty

» » Sušte jablečný džem v troubě