Silný švestkový džem. Nejlepší recepty s fotografiemi

Nyní můžete začít vařit v kuchyni hustá švestková marmeláda, a naše originální recepty vám poskytnou všechny tipy, které potřebujete. Nemusíte být zkušeným šéfkuchařem, abyste se každý den připravovali na zimu nebo rozmazlovali své blízké lahodnou ovocnou pochoutkou, protože naše tajemství vám umožní dělat džemy bez jakýchkoli dalších potíží..

Silný švestkový džem

Jen se připravuji bez semen švestkový džem tlustý, a jediný časově náročný krok v celém receptu na vás čeká na samém začátku, kdy je třeba všechno ovoce snížit na polovinu a postavit. A aby se vaření co nejvíce zjednodušilo, rozhodli jsme se použít ne obyčejného pánev, ale pomocníka všech hospodyňek - pomalý vařič. S pomocí multicookeru se budete moci vypořádat s kulinářskými pochoutkami za 50-60 minut, zatímco většinu času budete naprosto zdarma a multicooker bude dělat všechno sám. Pokud nastavíte správný režim, nebude nutné míchat ovocnou hmotu a nebude hořet v nádherném hrnci.

Pro recept, jak udělat hustou švestkovou marmeládou, potřebujeme nejjednodušší sadu ingrediencí a poměr cukru a ovoce je velmi snadno zapamatovatelný:

 • půl kilogramu švestek modré husté

 • půl kilogramu granulovaného cukru

 • 125 ml vody

Když opláchneme ovoce tekoucí vodou, musíme se ozbrojit nožem a každou smetanu nakrájet na polovinu, aby se semena mohla tímto způsobem snadno odstranit. Pro větší pohodlí musí být všechny poloviny znovu rozřezány na polovinu, takže v této formě plují kousky švestky v sirupu.

Silný švestkový džem. Nejlepší recepty s fotografiemi

Je čas poslat ingredience do multicookerové mísy: vložte švestkové klíny, zalijeme cukrovou hmotu a nalijeme do půl sklenice vody. To jsou naše tři hlavní ingredience bezsemenný švestkový džem. Všechny komponenty musí být smíchány a multicooker musí být zařazen do programu "Pečení". Po 35 minutách je pochoutka připravena a můžete ji zabalit do sklenic, abyste džem snáze skladovali několik měsíců. Můžete si také uvařit směs v multicookeru - švestky s rybízem.

Existuje samozřejmě více tradiční způsob., jak vařit hustou švestkovou marmeládou, kde pro fázi vaření potřebujeme pravidelného pánev. Kromě toho do tohoto receptu přidáme ještě jednu exotickou složku a změníme poměr cukru a ovoce:

 • kilogram ovoce

 • 800 g granulovaného cukru

 • polovina citronu

Silný švestkový džem. Nejlepší recepty s fotografiemi

Protože zde nepřidáváme vodu, bude doba vaření trvat mnohem déle, z nichž část bude věnována vaření, a zbytek - „jednoduchá“, když ovocná hmota pod vlivem cukru uvolní šťávu.

Maďarská odrůda je ideální pro pochoutku a my ji přesně použijeme. Jako vždy, začněme odstraněním semen, proto musíme každé ovoce nakrájet na čtyři části. Připravenou ovocnou hmotu dejte do hrnce s tlustým dnem a nalijte veškerý cukr na vrchol, přičemž vezměte v úvahu poměr uvedený v receptu. Hmota musí být promíchána a ponechána samotná po dobu 5-6 hodin. Vzhledem k tomu, že v létě bude sladké ovoce určitě obklopeno středními a jinými létajícími hmyzy, je lepší pokrýt pánev několika vrstvami gázy a uvázat je do kruhu, takže omezíme přístup k hmyzu.

Po 6 hodinách vymáčkněte šťávu z poloviny citronu do kastrolu, zabráníte tomu, aby semena pronikla, a také odstraňte kůru z poloviny ovoce na jemném struhadle a odešlete ji do kastrolu. Ovocnou hmotu vařte na mírném ohni po dobu 40 minut za stálého míchání. Na konci vaření by měl sirup zhoustnout a plátky švestky by měly být průhledné a měkké..

Silný švestkový džem. Nejlepší recepty s fotografiemi

Silný povidlový recept

V recept na hustou švestkovou marmeládou na zimu můžete přidat různá aromatická koření, například hvězdu anýzu, skořici nebo vanilkovou lusku, pro naši možnost vaření jsme vybrali poslední koření:

 • 1200 gr švestek

 • půl kilogramu želírujícího cukru

 • 3 lžíce citronová šťáva

 • 1 gram vanilkových lusků

Silný švestkový džem. Nejlepší recepty s fotografiemi

Kyselina jde dobře s vůní vanilky a pochoutku můžete vařit v jakémkoli objemu, hlavní věcí je zachování proporcí ingrediencí. Začněme známým prvním krokem: veškeré ovoce musí být nakrájeno na polovinu a jáma odstraněna, poté nakrájena na náhodné kousky (dostatečně jemné). Je zde ještě jedna součást, která musí být zpracována nožem: vanilkový lusek by měl být řezán podélně, aby se odstranila semena..

Všechny ingredience by měly být smíchány ve velkém hrnci a takto ponechány po dobu několika hodin. Tentokrát je nutné, aby ovoce nechalo dovnitř šťávu, ve které se částečně rozpouští granulovaný cukr. Po uplynutí stanovené doby se musí pánev zapálit a vařit po dobu půl hodiny. Na samém konci vaření, na pár minut, musíte zvýšit oheň na maximum, pak vypnout oheň, a okamžitě zabalte pochoutku do půllitrových sklenic a srolovat víčka. Silný povidlový recept připomíná předchozí možnosti, ale díky vanilce je aroma jedinečné.

Silný švestkový džem. Nejlepší recepty s fotografiemi

Velmi snadné vaření tlustá žlutá švestková marmeláda, samotný recept bude mít pouze čtyři jednoduché kroky a kromě ovoce a cukru zde nebudou žádné přísady. V konzistenci a barvě nám tato pochoutka připomíná náš oblíbený meruňka, pouze švestka se ukáže jako trochu kyselá.

 • dvě kilogramy žluté švestky

 • kilogramu granulovaného cukru

Ovoce shromážděné ze stromu musí být důkladně omyté, stonky musí být odříznuty a nakrájeny na dvě poloviny, aby se získala semena. Připravená ovocná hmota musí být převedena na pánev a určené množství cukru se nalije na vrchol, a v této formě, bez míchání, musí být hmota ponechána přes noc při pokojové teplotě. Po dobu 8-9 hodin se uvolní dostatečné množství šťávy a nebude nutné přidávat vodu.

Silný švestkový džem. Nejlepší recepty s fotografiemi

Ovocnou hmotu vařte, dokud nezhoustne při nízkém žáru, za občasného míchání. Vaření bude trvat celkem asi půl hodiny, poté se musí pochoutka ihned po požáru rozložit do čistých nádob. Švestkový džem na zimu je vhodné sklízet v půllitrových nádobách a můžete je skladovat i při pokojové teplotě.

A pokud chcete vařit džem, tak tady jsou popsány hlavní jemnosti a tajemství a jsou představeny i nejzajímavější recepty, které hostesky testovaly více než jednou.


Podívejte se na podobné recepty

» » Silný švestkový džem. Nejlepší recepty s fotografiemi