Rychle nakládané okurky s česnekem

Dříve byly okurky v zimě opravdovou pochoutkou. Vzpomínáte si, jak voněly, voněly, živě si připomínaly horké dny? Okurky jsou nyní k dispozici po celý rok. Proto se v létě rychle nudí. Proto je velmi vysoká doba okurky, když už jednoduché zeleninové saláty nudí, a nechcete ztrácet čas okurkami na moření, je jen hřích nepoužívat tento recept. Rychle osolené okurky v sáčku s česnekem, recept, pro který navrhuji, vaření trvá jen několik hodin. A chuť není horší než „dlouhá hra“. Velmi chutné s bramborami a masem. Doporučujeme také, abyste si vzali recept na vědomí nakládaná rajčata, nebude nadbytečná, zejména v období sklizně.

Složení:
- čerstvé okurky - 1 kg-
- čerstvý kopr - středně parta-
- hrubá ověřená sůl - velká špetka (neúplná lžička)-
- mletá paprika, černý mletý pepř - malá špetka současně (volitelně)-
- čerstvý česnek - 3-4 hřebíček střední.řezané okurky
1. Okurky by měly být zelené, fialové a silné. Nejvhodnější "naše" odrůdy. Dovážené hladké okurky nebudou tak chutnou svačinu. Zeleninu dobře umyjte a nakrájejte na malé kostky, jak je vidět na fotografii.


Jemně nasekejte kopr

2. Opláchněte kopr, vytřete vodu a jemně nasekejte. Volitelně můžete použít koprové deštníky, třešně a listy černého rybízu. Rovněž je třeba je nasekat a přidat do okurek současně s nasekaným koprem. Ale kopr je nutný, bez něj nic nebude fungovat.


nasekejte česnek
3. Nasekejte česnek co nejmenší nožem. Část můžete rozstřihnout na tenké plátky a část může projít drtičem. Do kopru přidejte česnek. Nalijte tam dezertní lžíci hrubé soli. Nedoporučuje se používat jemnou sůl. Protože velké krystaly nebudou jen zvýrazňovač chuti, ale také jakousi abrazivní. Když sáček zatřepete, hrubší sůl dá více šťávy. Lehce osolené okurky se budou vařit rychleji. Přidejte také černý pepř a papriku. Ale bez těchto koření můžete..


vložte okurky do sáčku
4. Vezměte čistý suchý plastový sáček. Dejte tam kousky okurky.


Přidejte koření
5. Nalijte vonnou směs bylin a koření.


uvázat krk sáčku a silně jej protřepat
6. Přitáhněte si krk sáčku a důkladně jej protřepejte, aby se masa koprového česneku rovnoměrně rozložila na budoucí lehce osolené okurky. Vložte na pár hodin pytel okurek do chladničky.


recept na lehce osolené okurky
Pokud máte rádi velmi lehce osolené okurky, stačí jedna hodina. Pokud máte rádi bohatší chuť, počkejte 2-3 hodiny. Během této doby je vhodné několikrát nahlédnout do ledničky a protřepat sáček. A pak se můžete chutnat a pochválit za lahodnou svačinu. Lehce osolené okurky v balení jsou rychlé, chutné a levné. Nezapomeňte se podívat, jak to udělat lehce osolené křupavé okurky klasickým způsobem.


recept na solené okurky v sáčku
Dobrou chuť!


rychlý recept na okurky
Podívejte se na podobné recepty

» » Rychle nakládané okurky s česnekem