Kandované banánové slupky: jak vyrobit kandovanou banánovou dužinu a banánovou slupku doma

Kandovaný banán

Banán je ovoce, které lze zakoupit v obchodech kdykoli v roce za dostupnou cenu, takže z něj můžete připravovat po celý rok. Dnes budeme mluvit o vaření kandovaného banánů. Jedná se o velmi chutnou a zdravou léčbu, kterou lze vyrobit téměř ze všech částí banánů, s výjimkou ocasu..

Složení: oranžový, banán, citrón, cukr, práškový cukr
Čas do záložky: Celý rok


Kandované ovoce se přidává do obilovin, zákusků a také k dekoraci cukrovinek. Tento produkt je považován za nízkokalorický a lze jej snadno začlenit do stravy. Výhody kandovaného banánů jsou způsobeny vysokou koncentrací vitamínů, minerálů a vlákniny v jejich složení..

Kandovaný banán

  • banány - 1 kilogram;
  • granulovaný cukr - 1 kilogram;
  • voda - 350 mililitrů.

Způsob vaření:

K přípravě kandovaného ovoce z buničiny banánů budete potřebovat čerstvé ovoce jasně žluté barvy nebo trochu zelené, bez černých teček na kůře a poškození.

První věc, kterou musíte udělat, je opláchnout banán pod tekoucí vodou a oloupat. Buničina by měla být pevná na dotek. K přípravě kandovaného ovoce je řezán koly o tloušťce 6 - 7 milimetrů..

Kandovaný banán

Aby nedocházelo k ztmavnutí kusů z interakce se vzduchem, jsou blanched. K tomu se plátky umístí do cedníku nebo sítka s držadlem a tato struktura se ponoří do vroucí vody na 2 - 3 sekundy. Poté je ovoce prudce ochlazeno ve studené vodě s přídavkem kostek ledu. Pro sklenici přebytečné kapaliny se cedník na chvíli odloží..

Mezitím se připravuje sirup. Za tímto účelem zkombinujte cukr s vodou a vše vařte na mírném ohni po dobu 10 minut.

Vložte banánové plátky do hotového sirupu a vařte je po dobu 15 minut. V tomto případě by měl být oheň minimální. Obsah pánve nemusíte míchat.

Po uplynutí stanovené doby se oheň vypne a pánev se zakryje víkem. V této formě by plátky banánů měly stát 5 až 8 hodin. Během této doby je banán zcela nasycen sirupem..

Před sušením se plátky banánů suší na sítu 4 až 6 hodin. Čím lepší cukrový sirup vytéká z kousků ovoce, tím lepší bude kandované ovoce..

Kandovaný banán

Ovoce se na pergamen rozloží v jedné vrstvě a suší se 4 až 5 dnů při pokojové teplotě nebo na čerstvém vzduchu.

Kandované ovoce lze také vařit v troubě. K tomu se vařič zahřeje na 90 - 100 stupňů a kandované banány se suší 4 - 6 hodin. Důležité pravidlo: k zajištění dobrého oběhu vzduchu je třeba v sušárně sušit kandované ovoce s otevřenými dveřmi.

Pokud máte sušičku ovoce a zeleniny, můžete kandovaným ovocem sušit. V tomto případě je teplota topení nastavena na 70 stupňů. Aby se kousky rovnoměrněji vysušily, rošty se místy pravidelně mění a banány se převracejí.

Můžete si také prohlédnout video recept na výrobu banánových žetonů z kanálu Pochavkaem

Jak vyrobit kandované banánové slupky

Složení:

  • banány - 3 kusy;
  • granulovaný cukr - 200 gramů;

Způsob vaření:

Myjeme banány pod tekoucí vodou. Měly by být žluté, bez černých skvrn a hniloby..

Kandovaný banán

Odřízněte stonek a spodní ocas. Potřebujeme pouze čerstvé kůže. Odřízněte kůru na proužky široké 1 centimetr a dlouhé 6 - 7 centimetrů. Jako dezinfekce se slupce dvakrát přidá vroucí voda.

Suroviny pro kandované ovoce jsou umístěny do kastrolu a pokryty cukrem. Hmota se uvede do varu na mírném ohni a bez míchání se vypne.

Kandovaný banán

Po dni se hmota znovu uvede do varu, protřepe se a znovu se nechá úplně vychladnout. Celkem by mělo být 5 takových manipulací. To znamená, že přibližně v pátý den přípravné fáze vaření kandovaného ovoce mohou být banánové slupky odeslány k sušení.

Kandovaný banán

Kandované slupky se suší přirozeným způsobem při pokojové teplotě po dobu 5 - 7 dnů. Chutnají jako rande, ale mírně kyselé a s banánovou vůní..

Skladování kandovaného banánového ovoce

Hotové kandované ovoce lze posypat moučkovým cukrem nebo ponechat v původní podobě. Uložte banánový dezert v papírových pytlích nebo lepenkových krabicích. Aby byl produkt delší dobu měkký, lze kousky složit do skleněných nádob nebo plastových nádob s víkem. Nádoby s dobře vysušenými plátky lze skladovat při pokojové teplotě nebo umístit do hlavního oddílu chladničky. Životnost produktu - 1 rok.

Kandovaný banán


Podívejte se na podobné recepty

» » Kandované banánové slupky: jak vyrobit kandovanou banánovou dužinu a banánovou slupku doma