Pampeliška listy na salát nebo jak připravit pampelišky na zimní solené pampelišky.

Pampeliška listy na zimu

Na jaře připravujeme salát z listů pampelišky - dnes možná nikoho nepřekvapíte. Koneckonců, rostlina pampelišky na jaře velkoryse sdílí s námi vitamíny, které nám po dlouhé zimě tolik chybí.

Složení: voda, pampeliška, sůl
Čas do záložky: Jaro


 Ale jak vařit pampelišky na zimu, jak ho přimět, aby s námi v zimě sdílel své prospěšné vlastnosti? Listy pampelišky, doplněk vitamínů bohatý na zimní saláty nebo polévky, se snadno připravují. Ideální čas na sklizeň solených pampelišek je brzy na jaře.

Výška sklizené rostliny by měla být asi 3 až 5 cm. K přípravě pampelišek podle tohoto receptu je třeba odříznout rostlinu těsně pod začátkem růstu listů spolu s „pupenem“ budoucí květiny..

Nejprve myjeme důkladně omyté vývody rostliny pod tekoucí vodou ze země a poté ji 1-2 hodiny naplníme studenou slanou vodou. Takový postup zbaví přípravu pampelišek zbytečné hořkosti. Po stanovené době vypustíme vodu. Listy pampelišky jsme vložili do čistých nádob a naplnili jsme slaným roztokem. K tomu potřebujeme 100 gr. sůl 900 ml. voda.

Sklenici uzavíráme plastovými víčky.

Musíte obrobek skladovat na chladném tmavém místě - v suterénu nebo ve sklepě. V zimě jej lze použít jako slaný nebo nakládaný doplněk jakýchkoli zimních salátů, polévek a dokonce i masa nebo zeleniny..

To je velmi jednoduchý recept na to, jak se připravit pampeliška na zimu.


Podívejte se na podobné recepty

» » Pampeliška listy na salát nebo jak připravit pampelišky na zimní solené pampelišky.