Vepřové pečené v rukávu s pomeranči: recept s fotografií krok za krokem

Pokud chcete své hosty překvapit novým, neobvyklým a neuvěřitelně chutným pokrmem, vařte aromatické, šťavnaté vepřové maso s pomeranči pečenými v rukávu. Taková léčba rozhodně nebude ignorována a bude oceněna. Koneckonců, kotlety, rohlíky a kotlety, tradiční pro svátky, už jsou unaveny z řádu, o kterém se o této misce nedá říci. To však zdaleka nevyhovuje všem výhodám jídla, je také důležité, že je připraven jednoduše a rychle, přesně jak náš recept řekne.


Takže pro vaření potřebujeme následující ingredience:

  1. čerstvé vepřové maso (dužina) - 1-1,5 kg;
  2. pomeranče 2-3 ks;
  3. sůl podle chuti.

Koření:

  1. muškátový oříšek (mletý);
  2. koriandr;
  3. mletý černý pepř;
  4. sladká pozemní paruka.

Vepřové pečené v rukávu s pomeranči: způsob vaření


1. Čerstvé maso myjeme, sušíme a příčné řezy rozdělujeme na kousek, jako bychom ho rozdělili na samostatné steaky, ale ne úplně. Dobře rozetřete kus kořením na všech stranách a nechte marinovat po dobu 20-25 minut.

Vepřové pečené v rukávu

2. Poté nakrájejte dříve umyté pomeranče na kruhy spolu s kůrou. Tloušťka kruhu by měla být asi 1 cm. Každý kruh rozřežte na polovinu a umístěte je mezi výřezy v masu. Maso také hojně nalijte šťávou z jedné pomeranče. Maso s pomeranči jsme vložili do speciálního pouzdra na pečení a sem tam můžeme poslat i pomerančové kůry, které zůstaly po vymačkání. Dali jsme to všechno do hlubokého stavu.

Vepřové pečené v rukávu

3. Posíláme maso k pečení v předehřáté troubě do 200 stupňů po dobu 60 minut. Navíc, 10 minut před připraveností, vyjmeme formu s masem z trouby, pečlivě rozřízneme rukáv podél horní části a pošleme ho péct. Tato technika pomůže získat chutný zlatý hnědá kůra pro jídlo..

Vepřové pečené v rukávu

Maso s pomeranči podáváme na stůl horké spolu s přílohami ve formě brambor nebo salátem z čerstvé zeleniny a bylin.


Podívejte se na podobné recepty

» » Vepřové pečené v rukávu s pomeranči: recept s fotografií krok za krokem