Jahodový a banánový džem

Kolik různých druhů jahodového džemu existuje. To a jen obyčejné Jahodová marmeláda, a čerstvé jahody a jahodový džem s mátou a jinými aromatickými bylinkami. Vyzkoušel jsem několik variant této pochoutky. Abych byl upřímný, podle mého názoru se mi zdálo, že nejpamátnější a nejchutnější jahodový a banánový džem. Tyto dvě plody jsou dokonale spojeny dohromady, jako by se vzájemně doplňovaly, dodávají vůni a jedinečné chuti. I ti lidé, kteří nemají rádi džem, takovou pochoutku pravděpodobně neodolají..
Při vaření je to paradoxní a není nic složitého. Ano, a takový džem se připravuje velmi rychle, za pouhých 15 minut. Samozřejmě můžete džem vařit po dobu 30 a 60 minut, ale pokud jde o mě, jahody budou velmi vařené a já rád sbírám bobule lžičkou, když další sklenici jam se otevře.

Složení:
- 250 gramů jahod,
- 250 gramů cukru,
- 1 velký banánPožadované ingredience
Nejprve připravíme potřebnou nádobu na vaření džemu. Je lepší vařit džem v hliníkové misce, protože v něm má specifika nespalování. K vaření jsem použil obyčejnou nerezovou misku, ale téměř vždy jsem zasahoval do marmelády a na začátku vaření jsem přidal malé množství vody, abych se uklidnil..
Vybrali jsme tedy nádobí, nyní začneme vařit.

Do misky nalijte cukr.


nalij cukr
Odstraňte slupku z banánů a nakrájejte banány na plátky.


nakrájejte banán na plátky
Jahody umýváme velmi dobře. Chcete-li to provést, vložte ji do pánve a umyjte ji pod vysokým tlakem vody.
Umístěte jahody na banán. Jahody lze snížit na polovinu nebo rozložit celé.


dát jahody
Nalijte zbývající cukr, přidejte trochu vody, i když si můžete nechat džem stát doslova 2 hodiny, jahody zase zase šťávu nechají samy. V důsledku toho nebude nutné přidávat vodu.
Jam uvarte po dobu 15 minut.


Jahodová marmeláda
Potom dáme jahodový a banánový džem do sklenic, přiklopíme víčka, přikryjeme ručníkem a druhý den, když vychladne, vezmeme je do sklepa. Ujistěte se, jak můžete vařit moruše jam, ukáže se také velmi chutná a aromatická pochoutka.


jahodový a banánový džem
Podívejte se na podobné recepty

» » Jahodový a banánový džem