Jak vyrobit domácí jogurt? Užitečné tipy

Zdravou stravu si nelze představit bez fermentovaných mléčných výrobků, proto rodiče stále více přemýšlejí o tom, jak vyrobit dětský jogurt pro děti. Také pro posílení imunity dětí a zlepšení trávení si můžete koupit produkty Haliku - přírodní probiotika.

Jak vyrobit domácí jogurt? Užitečné tipy

Cena Halika na Ukrajině nebude příliš vysoká, tyto švýcarské produkty (neexistují žádné alergeny, parabeny a barviva) pomohou dítěti zdravé dospívání. Do dětské výživy byste také měli přidat přirozeně připravené přírodní jogurty..

Chcete-li připravit domácí fermentovaný mléčný produkt, vezměte:

1. Mléko - 1 l

2. Přírodní jogurt - 1 lžíce. l.

Nalijte mléko do pánve a počkejte, až se objeví malé bubliny (není třeba vařit). Pokud můžete použít teploměr vaření, zastavte na 80 stupňů. Pokud během ohřevu vznikne pěna nebo film, odstraňte je.

Nalijte mléko okamžitě do skleněné nádoby, která byla předtím přidána vroucí vodou (nádoba musí být hermeticky uzavřena). Chlazte mléko na 38-45 stupňů (ale ne méně než 38 stupňů, jinak fermentační proces nebude fungovat správně). Přidejte do nádoby lžíci přírodního jogurtu, můžete také použít suchou startovací kulturu. Míchejte dobře, abyste rovnoměrně rozložili prospěšné bakterie. Nádobu pevně uzavřete víkem a vložte ji na teplé místo (můžete se přiblížit k baterii), zabalte ji do přikrývky a nechte ji po dobu 5-10 hodin (pokud zůstane trochu déle, pak to nebude děsivé).

Jak vyrobit domácí jogurt? Užitečné tipy

Hotový produkt uložte do čistých sklenic, aby byl lépe uložen v lednici. Před použitím pro dítě můžete přidat svůj oblíbený džem nebo med pro dospělé - müsli.

Zdravý fermentovaný mléčný produkt můžete také připravit ve vícekomorovém balení. Vezměte na vaření:

Mléko - 1 l

Přírodní jogurt - 200 g

Ovoce (bobule) - 200 g

Mleté připravené ovoce v mixéru. Vařené mléko ochlaďte na 40 stupňů, přidejte do něj ovocnou hmotu a přírodní jogurt a smíchejte, abyste dosáhli homogenního stavu. Nalijte do porcelánových nádob (předprané, sušené a pečené v troubě).

Jak vyrobit domácí jogurt? Užitečné tipy

Na dno misky pro více vrstev položte silikonovou podložku nebo hadřík, dejte sklenice a zalijte teplou vodou (její hladina by měla být až třetina sklenice). Nastavte režim „jogurt“, po 7 hodinách vložte nádoby do chladničky a po 6 hodinách si můžete pochutnat na jemné chuti svého vlastního produktu.

Jak vidíte, proces je velmi jednoduchý - proto nezapomeňte svou rodinu potěšit lahodnými a zdravými snídaní..


Podívejte se na podobné recepty

» » Jak vyrobit domácí jogurt? Užitečné tipy