Sušené broskvové plátky - jednoduchý postupný fotografický recept na vaření v sušičce

sušená broskev

Popis

Sušená broskev, vařené doma, stejně jako všechny ostatní lahůdky, je oceňováno především pro obsah užitečných mikrokomponentů pro tělo a teprve poté pro ideální chuť.

Uchovávání ovoce tímto způsobem je vynikající volbou, protože jakmile jsou sušeny, tak i sušeny, zůstanou zachovány všechny prospěšné vlastnosti.. Chuť a vůně sušených broskví zůstává stejná jako u čerstvého ovoce. Jedinou věcí je, že sušené ovoce není šťavnaté, protože během procesu sušení se uvolňuje téměř veškerá vlhkost. Díky této metodě přípravy se však stávají pružnější a okamžitě se v ústech tají..

Chcete-li vyrobit domácí ovoce léčit, broskve lze použít jakéhokoli druhu, dokonce i ty, které se obtížně oddělují od kosti. Každý typ broskve se připravuje podle jednotných pokynů uvedených v tomto jednoduchém podrobném fotopřipravě. Začněme vařit broskve sušené na slunci na zimu v plátcích na slunci.

Ingredience

 • Broskve, čistá hmotnost, 1 kg
 • Granulovaný cukr 650 g
 • Voda 350 ml

Kroky

 1. Pro přípravu sušených broskví jsme vybrali domácí ovoce, ze kterého je obtížné kámen odstranit. V následujících krocích ukážeme podrobně, jak oddělit broskvovou buničinu ve formě lobule od semen..

  připravte broskve

 2. Nejprve samozřejmě myjeme vonné ovoce. Potom si vezmeme broskev a malý nůž.

  vzít ovoce

 3. Nejprve ji nakrájíme na polovinu na kosti a fotka ukazuje, jak to vypadá.

  středový zářez

 4. Teď to takhle nakrájíme, opět jen na kost, takže dostaneme čtyři plátky.

  řezat napříč

 5. Pak se pokusíme oddělit broskvové plátky od kamene., Chcete-li to provést, vložte nůž do jednoho z řezů a jemně vypíchněte broskvovou dužinu.

  se snaží oddělit plátky

 6. Fotografie níže ukazuje, jak by se mělo ukázat.

  vyjměte kost

 7. Pokud experiment s nožem selhal a broskvové plátky zůstaly na kameni, pokusíme se použít tenkou lžičku. Také jej vložíme do řezu a prořízneme jeho ovocnou dužinou.

  čajová lžička

 8. Dále uděláme toto schéma se zbytkem broskví jakýmkoli způsobem, který se vám ukázal jako výhodnější..

  dát do hrnce

 9. Poté, co jsou všechny broskve nakrájeny na plátky, naplňte je 350 gramy granulovaného cukru a odešlete je do chladničky na jeden den.

  nalij cukr

 10. Po dni jsme dali broskvové plátky do cedníku tak, aby byla veškerá vytvořená šťáva naskládaná na sebe.

  sklopte cedník

 11. Mezitím připravte cukrový sirup. Chcete-li to provést, v nádobě smíchejte vodu se zbývajícím množstvím cukru a výsledný sirup vařte. Ihned po zahřátí kapaliny vložte do ní broskvové plátky, doslova na několik minut. Potom je vyjmeme a vložíme zpět do cedníku.. Cukrový sirup tedy zcela vytéká a plátky se mírně ochladí.. Ihned poté položte broskve na podnos elektrické sušičky..

  na paletu

 12. Posíláme paletu do sušičky a zapneme režim vysoké, dokud nebude ovoce zcela připraveno.

  v sušičce

 13. Pravidelně sledujeme proces sušení broskví. Měli by se stát elastickými a vlhkost by neměla být uvolňována při přitlačování na kus..

  sledování připravenosti

 14. Pokud broskvové kousky získaly právě takovou strukturu, je čas vypnout sušičku.. Poté ochlaďte ovocné plátky a sušené broskve jsou připravené k jídlu..

  sušené broskve v klínech

  Dobrou chuť!


Podívejte se na podobné recepty

» » Sušené broskvové plátky - jednoduchý postupný fotografický recept na vaření v sušičce