Nejlepší recepty na výrobu banánového džemu na zimu

Klasický receptV naší době je obtížné setkat se s osobou, která banány nikdy nezkoušela. Toto ovoce najdete na policích každého obchodu s potravinami. Ne každý však ví o zajímavých jídlech, na jejichž přípravu se banány používají. Jedním z nich je zachování banánového džemu. Recepty na takové polotovary vám umožňují zásobit se na misce pro budoucí použití a příjemně překvapit vaši rodinu jedním ze zimních večerů.

Klasický recept

Toto je nejjednodušší recept na banánový džem na zimu. Ve většině případů to ženy v domácnosti používají. Protože banány jsou samy o sobě docela sladké, můžete se obejít bez mnoha přísad..

Chcete-li tedy připravit banánový blank podle tohoto receptu, musíte připravit následující ingredience:

 • 300-400 g cukru.
 • ½ lžičky kyseliny citronové.
 • 1,5-2 kg čerstvých banánů.

Použití pomerančů

Prvním krokem je příprava ovoce. Je nutné je důkladně opláchnout pod tekoucí vodou. Poté se musíte zbavit kůry a nařezat vory do kruhů..

Sklizeň s přídavkem kiwiProzatím můžete ovoce odložit a začít vyrábět cukrový sirup. Chcete-li to provést, naplňte samostatný hrnec s vodou, nalijte do něj veškerý cukr a přiveďte k varu na sporáku..

Banány se umístí do hrnce ihned po varu. Po důkladném promíchání hmoty je třeba ji vařit jednu hodinu na mírném ohni. Po 55 minutách nalijte do pánve půl lžičky kyseliny citronové.

Zbývá pouze nalít džem do malých sklenic a uzavřít je speciálním klíčem. Na tomto lze klasický banánový džem považovat za připravený.

Použití pomerančů

Pokud jste už unaveni ze standardního receptu a chcete trochu změnit jídlo, bylo by vynikajícím řešením udělat banánový džem pomocí pomerančů. Dají přípravku jemnou kyselost a také jedinečnou příjemnou citrusovou vůni. Naštěstí tento recept není mnohem složitější než ten předchozí..

Seznam požadovaných složek je následující:

 • 1,5-2 kg banány.
 • 1 kg apesilny.
 • 1 kg cukru.

Banánový džemStejně jako v minulosti se veškeré ovoce důkladně umývá pod vodou. Nespěchejte na loupání pomerančů. Nastrouhejte jejich chuť na jemném struhadle. Poté můžete kůru odstranit a sekat pomeranče. Totéž platí pro banány. Ty jsou řezány ve formě kruhů.

Voda je nalita do samostatného hrnce a umístěna na sporák. Ihned přidejte veškerý cukr do vody. Po uvaření se všechna ovoce přidají do nádoby. Džem by měl být vařen 40-45 minut. Odsypte pěnu každé 2-3 minuty štěrbinovou lžičkou..

5 minut před koncem vaření přidejte k mase kůži nastrouhanou na začátku.

Zbývá pouze nalít džem do sklenic a uzavřít je. Nejlepší je uložit výsledné polotovary na chladném a tmavém místě. Suterén je perfektní.

Sklizeň s přídavkem kiwi

Stejně jako pomeranče, kiwi dokážou do džemu přidat jedinečnou kyselost, která pouze posílí jídlo. Navíc toto ovoce obsahuje velké množství cenných stopových prvků a vitamínů..

Prvním krokem je příprava ingrediencí.. A to:

 • 8-10 kiwi ovoce.
 • 4 čerstvé banány.
 • Jedna polévková lžíce želatiny.
 • Polovina citronu.
 • 400 g cukru.

Banánový džem s rakytníkem a jablky

Citron je potřeba k získání šťávy. Prvním krokem je právě to, že se do sklenice vtlačí citronová šťáva. Poté musíte uvařit a oloupat všechno vařené ovoce..

Cukrový sirup se připravuje jako obvykle. Voda se nalije do kastrolu, přidá se cukr a přivede k varu. Poté se do směsi přidá lžíce želatiny a veškerého ovoce. Je nutné nechat hmotu vařit dalších 5-6 minut a vyjmout ze sporáku. Nech to vychladnout.

Směs se vaří po dobu 5 až 6 minut 2krát v intervalu jedné hodiny. Tento způsob vaření umožňuje zachovat maximální množství užitečných prvků obsažených v kiwi..

Po posledním vaření můžete nalít výsledný džem do sklenic a uzavřít.

Banánový džemNení tajemstvím, že banány jsou extrémně zdravé plody, ve kterých najdete celou řadu vitamínů patřících do skupin A, B, C, E, PP. Kromě toho obsahují fosfor, vápník a železo. Tyto zdroje jsou velmi užitečné pro fungování srdce a celého těla jako celku. S velkým počtem nemocí lékaři doporučují jíst banány, protože skutečně zlepšují zdraví..

Vařená banánová marmeláda je ideální pro snídani s čajem a pro zdobení slavnostního stolu v zimní sezóně. Skvělé pro lívance, palačinky, toasty a sušenky.

Pomocí jednoho z těchto receptů může jakákoli hospodyňka připravit hodně banánového džemu pro budoucí použití. Až přijde zima, bude hezké si pamatovat toto jídlo a podávat jej ke stolu..


Podívejte se na podobné recepty

» » Nejlepší recepty na výrobu banánového džemu na zimu