Zelený česnek na zimu. Recepty a polotovary. Jak vyrobit česnekovou pastu na zimu z česneku?

Skutečnost, že při přípravě různých druhů jídel používají nejen stroužky česneku, ale také zelené šipky a dokonce i listy, je známo mnoha. Česneková zelenina má stejnou charakteristickou aroma koláčů a štiplavou chuť. Obsahuje také mnoho vitamínů a užitečné prvky, které mají léčivý účinek na tělo..

Tyto vlastnosti jsou oceňovány zejména v chladném období. A pak vyvstává otázka: „Je možné zachránit zelený česnek na zimu?»Aniž bychom ztratili své užitečné vlastnosti. Tuto otázku je třeba položit v létě, kdy rostlina uvolní mladé šípy. A zvolte nejpohodlnější a nejrelevantnější metodu ukládání. Zvažte možné.

Zelený česnek na zimu. Recepty a polotovary

Nezastupitelné koření

Zahradníci v pozemcích speciálně zasadit česnek na greeny. Voňavé listy můžete odříznout každé 2 týdny a jednoduše je použít spolu s jídlem k nasycení těla vitamínem C. Rostlina uvolňuje na konci vegetačního období šipky. Česnek je vhodný k sekání po dobu nejvýše 2 týdnů, dokud zrna nahoře nezačnou dozrávat a stonek sám není hrubý nebo zažloutlý. Úplně ořízněte šipku a poté vyjměte horní část. "Zelený česnek na zimu zahrnují zmrazení, sušení, moření a moření. Také ano okurky s kukuřicí a česnekem šípy a další kombinovaná ochrana. A v „surové“ formě se zelení používají v polévkách, omáčkách, salátech, rybích pokrmech a dalších lahodných pochoutkách jako koření.

Zelený česnek na zimu. Recepty a polotovary

Zelený česnek na zimu. Sušení


Nejjednodušší metoda “Jak si udržet zelený česnek na zimu"A současně se konzervy vitamínů suší." Při sušení produkt ztrácí vlhkost, ale zachovává užitečné látky. Byliny jsou častěji sušeny pro budoucí použití. Ale česnekové šipky nejsou výjimkou! Sušící šipky jsou vyříznuty před zráním, špičky jsou uříznuty a zbytek je opláchnut. Můžete jej vysušit pomocí následujících metod:

- v otevřené peci zahřáté na 40 ° C-

- rozložte na plech / obal venku ve stínu-

- v dehydratátoru.

Sušený produkt nalijte do vhodných nádob. Předsušená zelenina může být rozemleta na prášek.

Zelený česnek na zimu. Recepty a polotovary

Zelený česnek na zimu. Zmrazení


Tato metoda umožňuje uložit rostlinu užitečnou i čerstvou. Hlavní podmínkou pro česnek - dostupnost místa v mrazáku!

1) V balení. Za tímto účelem se zelení nakrájí na malé kousky bez přípravy, nalije do sáčku a vloží do mrazničky. Až do úplného zmrazení se obrobek několikrát zmačkává, aby se zachovala drobivá struktura.

2) Část. Tato technika je vhodná pro další použití. Jako nádoby se používají plastové (polyethylenové) formy. Do nich se nalije jemně nasekaná zelenina, nalije se převařenou vodou a vloží do mrazničky. Po zmrazení jsou kostky vyjmuty z forem a vráceny do chladu, nality do sáčku.

Existují speciální recepty na, jak připravit zelený česnek na zimu. Například šipky mohou být před zamrznutím změkčeny. Je nutné produkt blanch: snížit řezané šípy ve vroucí vodě a poté přenést do studené vody, aby vychladl. Změny teploty nemění strukturu, ale zjemňují ji. Změkčené plátky jsou sušeny, položeny na podnosy a uloženy do chladu, aby zmrazily.

Zelený česnek na zimu. Recepty a polotovary

Další zajímavou technikou je zmrazení česnekových šípů. Pro ni jsou mleté ​​v mixéru nebo v mlýnku na maso a připravují hmotu, která se podobá "mletému masu" pro recept. "Zelené rajče s česnekem na zimu". Zamíchejte v rostlinném oleji a podle chuti přidejte stolní sůl. Zamíchejte a uspořádejte do sklenic s víkem. Těsnění je umístěno do mrazničky. V případě potřeby bude možné vzít hmotu lžičkou, aniž by se rozmrazila celková hmotnost.

Zelený česnek na zimu. Solení


Zvraty “Zelený česnek - recepty na zimu"Bude to skvělý nález v chladném počasí." Abyste však zachovali výhody původního produktu, musíte vědět, jak solit a jak se proces solení liší od vaření nakládaný česnek v zimě. Následující recepty se vyznačují praktičností a jednoduchostí:

- Zelené mladé šipky se promyjí, suší, nakrájejí na 4 cm tyčinky a smíchají se solí 5: 1. Například 200 g stolní soli se nalije na kilogram zelených. Směs se nechá extrahovat šťávu po dobu 30 minut. Poté jsou plechovky naplněny (pevně, ale ne narážející). Šťáva by měla vyčnívat nad povrch obrobku. Nádoba je hermeticky uzavřená. Udržujte takové okurky v chladu.

- Po blanšírování se řezané šipky ochladí ve studené vodě. Připraví se solanka z litru vody, 50 g chloridu sodného a 25 ml stolního otst. Solný roztok se vaří. Sterilizované sklenice se naplní zelenými plátky a naplní se studenou solankou, uzavřené. K uskladnění - ve sklepě (ne více než + 5 ° C) nebo v lednici.

Zelený česnek na zimu. Recepty a polotovary

Moření

Díky marinádě jsou ingredience obsažené v „Mladý zelený česnek - recept na zimu", Kombinujte výhody a harmonii chuti. A to je způsob moření, který ženy v domácnosti často používají pro česnekové šípy, protože se stanou nenahraditelným svačinkem na jídelním stole nebo doplňkem k teplému jídlu..

Vaření recepty nakládané šípy česneku:

1. Střelci opláchněte a bičujte dlouhými hůlkami. Po blanšírování po dobu 2 minut se zchladí ve studené vodě. Marináda se připravuje z jednoho litru vody se 100 ml 9% oktanu a 50 g cukrové soli. Několik hořčičných semen se umístí do sklenic, poté se naplní šípy a nalije se vroucí marinádou. Tara je srolována.

2. Nasekané blanšírované česnekové šípy se umístí do sklenic. Marináda se vaří: bobkový list pro 3 litry vody, 10 zrn černého pepře, 4 lžíce. stolní sůl. Do každé litrové nádoby se nalije 3 lžíce. osta a naplňte horkou marinádou. Před švem nakládaný zelený česnek na zimu sterilizované během čtvrt hodiny.

Spolu s greeny česneku, marinády a jiného zeleného čaje.

Zelený česnek na zimu. Recepty a polotovary

Česnekové greeny nejsou horší než hlava / pažitka, pokud jde o vlastnosti a chuť. Proto se zahradník jistě pokusí zasadit tuto rostlinu do pozemků a odříznout jí zeleň. A pak - začít s jídlem nebo se připravovat v rezervě - rozhodovat individuálně. Existuje mnoho možností a receptů pro tento chutný a zdravý produkt..

Česnek zelený česnek pasta nejen chutné, ale také velmi zdravé. Nabízíme vám recept
Zmrazení česneku na zimu
Složení:
  1. Zelený česnek 200 g
  2. Sůl 1 lžíce.
  3. Rostlinný olej 2 lžíce.
Doba vaření: 20 minut
Porce: 10
Zmrazení česneku na zimu

Oloupejte mladý zelený česnek, odřízněte zažloutlé peří. Dobře opláchněte a osušte papírovou utěrkou.
Zmrazení česneku na zimu
Nakrájíme na libovolné kousky.
Zmrazení česneku na zimu
Drtit v mlýnku na maso.


Zmrazení česneku na zimu
Přidejte sůl a rostlinný olej. Směs.
Zmrazení česneku na zimu
Distribuujte do rozdělené misky na kostky ledu a vložte do mrazničky.
Zmrazení česneku na zimu
Používá se jako kořenící k přípravě prvního a druhého kurzu.
Zmrazení česneku na zimu
Zmrazení česneku na zimu
Zmrazení česneku na zimu
Podívejte se na podobné recepty

» » Zelený česnek na zimu. Recepty a polotovary. Jak vyrobit česnekovou pastu na zimu z česneku?