Švestkový kompot pro 3 litrové nádoby: zlaté recepty s fotografiemi

Pouze konzervace kompotů bude schopna konkurovat domácímu džemu. Nakonec tato metoda ucpání zachovává většinu jejich užitečných látek v ovocných bobulích, mnohokrát přesahující rozsah obchodu. Kompoty jsou připravovány z různých druhů ovoce, podle klasických a originálních receptů, ...

Švestkový kompot ve 3 litrové nádobě uzavřena spolu s jablky, hruškami a dalšími zahradními dárky. Blokování nese léčivé vlastnosti ovoce, má žízeň a tonické vlastnosti.

Švestkový kompot ve 3 litrové nádobě

Ovoce musí být tříděno a připraveno před konzervováním. Švestky jsou vybrány celé, krásné, šťavnaté, masité. Odrůdy třešně a tráva jsou vybírány pro extrémně elastické, mírně nezralé. Tenké odrůdy švestek, přezrálého ovoce a skvrny, které se začínají zhoršovat, nejsou vhodné k pití. Mohou se zaseknout nebo zaseknout.

Na zahradní švestkový kompot s jablky, pro zmrazení a jednoduché uchování je nutné kvalitní ovoce. Nejoblíbenější je „maďarská“ odrůda, která dává výraznou chuť a bohatou vůni. Při použití „Vengerka“ je před zpracováním vpíchnuta jehlou nebo párátkem, blanšírovaná - není třeba kosti čistit.

Švestkový kompot ve 3 litrové nádobě

Švestkový kompot na 3 l sklenice: se semeny


Nejjednodušším způsobem “Jak vyrobit švestkový kompot ve 3 litrové nádobě»Ovoce není postaveno, což výrazně zjednodušuje a urychluje proces ucpávání. Výrobky jsou odebírány:

- až do 600 g švestek,

- 150 g granulovaného cukru,

- voda (podle kapacity nádoby).

Čisté skleněné nádoby se přelijí vroucí vodou nebo v páře a naplní se ovocem. Sirup se vaří z vody a pískového cukru a nalije se do sklenic. Požadovaný objem vody lze měřit naplněním nádob do švestek kapalinou a nalitím do hrnce. Konzervace je sterilizována do půl hodiny. V tomto případě by měly být plechovky zakryty víky a hladina vody ve sterilizátoru by neměla být nižší než věšáky na nádoby. Po navinutí obrobku otočte a nechte vychladnout před uložením plechovek do spíž.

Švestkový kompot ve 3 litrové nádobě

Recept 2 - postavený

Další metoda zahrnuje otevření švestek a odstranění semen, což dodá nápoji bohatost. Část buničiny se samozřejmě v tekutině rozpustí a kompot ztratí průhlednost. Ale to je jediná nevýhoda receptury. Složky jsou téměř stejné jako u první technologie:

- 0,5 kg švestek,

- 150 cukru,

- 3 litry vody.

Plody jsou vybírány hustěji, aby se během tepelného zpracování nerozpadly, kůra se neroztrhne. Kosti jsou z nich pečlivě odstraněny.

Připravený kontejner pro „Švestkový kompot ve 3 litrové nádobě "recept." naplňte poloviny švestky. Jejich počet je individuální a upravený podle vlastního uvážení. Cukr se nalije do vody vařené v samostatném hrnci, přivede se k varu, topná energie se sníží a vaří se 3 minuty. Vařený sirup se nalije přes sklenice až k samotným okrajům a můžete se srolovat švestkový kompot. Nechte vychladnout dnem vzhůru a poté odložte na vhodné místo pro skladování. Mimochodem, tento zimní nápoj se může lišit přidáním plátek jablek nebo hrušek, třešní, meruňkových plátků atd. Velmi zajímavé možnosti vyjdou, když zkombinujete sladké ovoce se zakysanou.

Švestkový kompot ve 3 litrové nádobě

Švestkový kompot na 3 l sklenice: denně


Další metoda se nazývá "denní" v době její přípravy. Bude vyžadovat:

- 350-400 g švestek,

- 200-300 g cukru.

Při této metodě se velmi úspěšně kombinují švestky a třešňové švestky, které se radikálně mění lahodný švestkový kompot ve 3 litrové nádobě kvůli kyselým tónům další složky.

Švestky se nalijí do čistých kalcinovaných nádob a nalijí se vroucí vodou. Mohou být odebírány jak s kostmi, tak loupány na poloviny. Nádoba je pokryta víky a ponechána na jeden den. Následující den bude krém nasycen tekutinou a klesne na dno. Voda zbývající ve sklenicích se nalije do kastrolu, cukrový písek se nalije a vaří. Výsledný roztok se nalije do ovoce. Sklenice jsou okamžitě uzavřeny a umístěny na víčka, dokud zcela nevychladnou.

Švestkový kompot ve 3 litrové nádobě

Recept 4 - žádná sterilizace

Pitted ovocný nápoj může být skladován po celou zimu bez vyčerpání sterilizace. Hlavní věcí je sledovat uvedené proporce potřebných produktů:

- 1 kg švestek,

- Cukr 180 g,

- 3 litry vody,

- neúplné lžičky kyselina citronová.

Promyté skleněné nádoby jsou naplněny neloupanými plody na třetinu jejich objemu. Nezáleží na tom, připravuje se pít ve sklenicích bílé švestky nebo červená, je vhodné sekat ovoce párátkem, aby nedošlo k prasknutí. Pokud jde o sirup, vařte vodu a v něm rozpusťte zrnka cukru, přidejte kyselinu citronovou. Ovoce se nalije přímo ze sporáku sirupem, naplní se nádoba na okraj nádoby a nezanechají žádné vzduchové bubliny. Švestkový kompot recept na 3 litrové nádoby zavřete bez sterilizace, otočte a přikryjte přikrývkou, dokud nevychladne.

Švestkový kompot ve 3 litrové nádobě

Recept 5 - s jablky

Tandem švestek s jablky Ranetka je velmi úspěšný. Má sladkokyselou, osvěžující chuť. Složky pro přípravu budou:

- 15 švestek (na plechovku),

- 6 jablek,

- 200 g cukrového písku,

- 1,3 litru vody.

Ovoce se umývá. Jablka jsou nakrájena na čtvrtiny a jádra jsou z nich vyříznuta. Švestky jsou nakrájeny na poloviny a postaveny. Připravené ovoce se plní sešívacími nádobami (stupeň plnění je podle vašeho uvážení), nalije se vroucí vodou a nechá se vyluhovat po dobu 15–20 minut.

Potom se z plechovek dekantuje voda, přidá se granulovaný cukr a sirup se vaří, dokud se sladké krystaly úplně nerozpustí. Skleněné nádoby jsou naplněny hotovou náplní a srolovány švestkový kompot ve 3 litrové nádobě rychle. Blokování analogicky konzervované broskve, by se měl převrátit, aby se zkontrolovaly netěsnosti, nechal se vychladnout a byl odstraněn pro dlouhodobé skladování.

Švestkový kompot ve 3 litrové nádobě

Kromě varianty s ranetki jsou švestky často kombinovány s meruňkami, broskvemi, třešněmi (třešněmi) a jiným sezónním ovocem nebo bobulemi, vyrábějí kompoty bez pískového cukru (dietní) ... Všechny se těžko připravují. Nejdůležitější věcí v každém receptu je dodržování receptury, proporce složek a konzistence technologie!


Podívejte se na podobné recepty

» » Švestkový kompot pro 3 litrové nádoby: zlaté recepty s fotografiemi