Třešně ve vlastní šťávě

Každému bez výjimky se bude líbit tato verze sklizně, zejména milovníci třešní budou potěšeni - na programu jsou dnes třešně ve vlastní šťávě na zimu bez sterilizace. Hlavní věcí je nenechat si ujít období zrání třešní, protože je poměrně krátké, a možná nebudete mít čas připravit třešně pro budoucí použití. Třešně ve vlastní šťávě lze považovat za samostatný, nezávislý dezert. Bobule jsou namočeny do sladkého sirupu na základě vlastní šťávy, díky své struktuře třešně prakticky neprasknou a zůstanou celé. Pokud je to žádoucí, mohou být třešně loupány nebo ponechány s jámou. Druhá možnost předpokládá skladování ne déle než jeden rok. Můžete také vařit chutné postavil bílý třešňový džem s citronem.


Ingredience
Složení:

- třešně - 500 gr.-
- cukr - 500 g.-
- kyselina citronová - na špičce nože.Moje třešně
Chcete-li zbavit třešně nežádoucích červů, budete muset vytvořit solný roztok - přidejte lžičku běžné stolní soli do litru čisté vody, promíchejte, rozpusťte krystaly. Umístěte všechny třešně do slané vody a nechte půl hodiny. Po chvíli opláchněte třešně. Pokud se plody oddělují od kamene, nelze je namočit, ale během procesu čištění červy sami odstraňte.Přidejte cukr
V kuchyňském měřítku zvažte třešně, poté, co jste se naučili přesné množství, změřte stejné množství cukru. Posypeme cukrem třešně. Míchejte a dejte na tmavé místo po dobu 8 hodin.


Směs
Během této doby se veškerý cukr zcela rozpustí, třešně vypustí šťávu. Na první pohled se může zdát, že není dostatek šťávy pro sklizeň, nebojte se, bude to stačit. Přeneste třešně a šťávu do hrnce se silnými stěnami. Pošlete bobule do sporáku.


Vařte
Třešně vařte ve vlastní šťávě asi 7-8 minut, teplo by mělo být střední. Výsledná pěna musí být odstraněna.


Vařte
Lžíce třešňových bobů z vroucí šťávy a vložte je do sterilních sklenic.


Dali jsme to do bank
Sirup povarte trochou kyseliny citronové. Nalijte šťávu do sklenic. Okamžitě utáhněte víčka a dejte plechovky vzhůru nohama, navíc plechovky přikryjte přikrývkou pro dlouhé ochlazení. Po dni převeďte třešně do sklepa nebo spíž. Ukázalo se, že je velmi chutné a třešňový kompot se semeny na zimu.


Pečetím banky

Bon chutě, ať vaše přípravy budou úspěšné a chutné!

Podívejte se na podobné recepty

» » Třešně ve vlastní šťávě