Kuřecí prsa se srdíčky a žampiony v dvojitém kotli: postupný recept s fotografií

Pokud jste přívrženec zdravého stravování, ale zároveň jste už unaveni běžnými a nudnými pokrmy a chcete něco zajímavého, tento recept je pro vás. V něm vám řekneme, jak připravit lahodnou pochoutku pro rodinu a přátele z jednoduchých, cenově dostupných a zdravých produktů za poměrně krátkou dobu..

Kuřecí prsa se srdíčky

Všichni milují kuřecí hrudník, ale nejčastěji se vaří pro dietní použití. Zde se také navrhuje, aby se pára spolu s aromatickým kořením, stejně jako přidat zdravé droby z kuřecích srdcí a hub. Pokud jde o posledně jmenované, někteří mohou tvrdit, že se jedná o houby, a tento produkt je složitý a těžký. Ano, houby jsou opravdu těžko stravitelné, ale ne žampiony, tato konkrétní houba je docela vhodná pro dietní použití, navíc se v některých zemích nazývá ne houby, ale zelenina.

Takže pro vaření potřebujeme:

- čerstvé kuřecí prsa - 300 g-

- kuřecí srdce - 150 gr-

- čerstvé houby žampiony - 150 gr-

- olivový olej - 4 až 6 polévkových lžic-

- koření (sladká mletá paprika, koriandr, sušená zelená cibule, černý mletý pepř)-

- sůl.

Kuřecí prsa se srdíčky a žampiony v dvojitém kotli. Metoda vaření

1. Kuřecí prsa opláchněte tekoucí vodou, oloupejte filmy, odřízněte přebytečné kousky tuku a marinujte na koření přidáním 2 - 3 polévkových lžic olivového oleje (můžete také použít běžný slunečnicový olej). Nechte kuře marinovat po dobu 20-30 minut při pokojové teplotě.

Kuřecí prsa se srdíčky

2. Připravte houby a srdce odděleně. Pro jídlo je lepší vybrat malé žampiony, ale pokud žádné neexistují, musí být velké rozřezány na několik částí. Myjeme je a sušíme. Také myjeme a čistíme srdce. Marinované houby a srdce, stejně jako hrudník v olivovém oleji a koření, doslova 10-15 minut.

Kuřecí prsa se srdíčky

3. Poté vložte připravené ingredience do misky parníku, vyberte režim vaření kuře, doba je 40-45 minut.

Kuřecí prsa se srdíčky

4. Nakrájejte hotovou hruď na plátky a položte ji na misku nebo dřevěnou desku pokrytou pergamenovým papírem, přidejte vedle ní srdce a houby. Zdobení misky snítkou rozmarýnu.

Kuřecí prsa se srdíčky


Kuřecí prsa se srdíčky

Kromě hrudníku můžete podávat omáčku připravenou na základě nízkotučného bílého jogurtu s přídavkem čerstvého kopru, petrželky nebo koriandru a česneku.


Podívejte se na podobné recepty

» » Kuřecí prsa se srdíčky a žampiony v dvojitém kotli: postupný recept s fotografií