Červený rybízový džem - pět minut

Některé ženy v domácnosti neradi válí džem na zimu. A to je vysvětleno tím, že výroba džemu je poněkud pracný proces, a někdy to trvá déle než jednu hodinu, během které nemůžete kamna opustit dlouhou dobu a vařit blanku (někdy v několika fázích). Pokud si ceníte svého času a nechcete jej věnovat vaření, ale přesto chcete džem, zkuste rychle uvarit.
Rychlý džem (nazývaný také pětiminutový džem) lze připravit s mnoha plody a ovocem. Ale dáme recept na příkladu bobule červeného rybízu. Červený rybízový džem - pět minut, samozřejmě není vařeno po dobu 5 minut v doslovném smyslu slova. Ale přesto to nebude trvat několik hodin a maximum je 30-40 minut, včetně vaření a přípravy bobule rybízu. Po takové reklamě mnoho z nich začne okamžitě připravovat recept „Červený rybízový džem - pět minut“.

Červený rybízový džem - pět minut

Ingredience potřebné pro marmeládu z červeného rybízu - pět minut:
1,1 kg bobule červeného rybízu,

2,1,5 kg granulovaného cukru,
3,1 šálku (200-250 ml) vody.
Bobule rybízu jsou tříděny a promyty ve studené vodě, poté jsou hozeny do cedníku, aby odtékaly přebytečnou vlhkost. Sirup se vaří z vody a granulovaného cukru ve velké smaltované misce nebo pánvi. Připravené rybízy se ponoří do vroucího sirupu a když se hmota vaří, měl by se vařit nejvýše 5 minut.

Červený rybízový džem - pět minut

Pokud chcete, aby bobule v džemu z červeného rybízu zůstaly neporušené pět minut, pak během vaření (po vaření) musíte pokrmy mírně nebo jemně protřepat ze strany na stranu po dobu 2-3 minut spolu s intenzivním mícháním. Nebo, aby se želé, používá se k míchání dřevěná špachtle..
Džem se opět vloží do sporáku a přivede k varu, vaří se po dobu 5 minut a znovu se protřepává / třese nádobí s obrobkem. Stejné akce se opakují potřetí. To znamená, že všechny džemy červeného rybízu - pětiminutové období by se mělo vařit třikrát po dobu 5 minut. Horký džem se nalije do sterilizovaných sklenic a sroloval se s kovovými víčky. Nebo jsou jednoduše uzavřeny nylonovými těsnými víky. Banky jsou zabaleny do přikrývky, dokud zcela nevychladnou.
Stejným způsobem se připravuje rychlý džem z černého a bílého rybízu, z jahod a jahod. U ostatních hustších plodů by měl být počet vrstev zvýšen na 4-5. Ačkoli v zásadě stačí dva vary pro zralý červený a bílý rybíz. Ale nebude zbytečné vařit černou 4krát.

Červený rybízový džem - pět minut

Ukázalo se, že to nejen červený rybíz, strouhaný cukrem, zachovává barvu, chuť, tvar, vůni a vitamíny těchto plodů. Červený rybízový džem - pět minut také splňuje všechny tyto požadavky. Rychlý džem je uložen na chladném místě, na rozdíl od pochoutky, která byla vařena déle než jednu hodinu, protože při pokojové teplotě se může zhoršovat a jeho skladovatelnost se výrazně sníží.
Podívejte se na podobné recepty

» » Červený rybízový džem - pět minut