Červený rybízový džem

Můj červený rybíz konečně dozrál. Hrozny se ohýbají od váhy této bobule. Každý rok vařím dva druhy rybízového džemu, jeden z celých bobulí a druhý, jak byl, nastrouhaný. A v zimní sezóně, při otevření sklenice džemu, je celá rodina zásobena potřebnými vitamíny a zvyšuje imunitu. Velmi často používám džem z červeného rybízu k plnění koláčů i při výrobě otevřených koláčů. Takové pečivo je obzvláště chutné a hlavně aromatické. Želé a dezerty s přídavkem stejného bobule jsou také velmi chutné. A pokud například nejíte červený rybíz v jejich čisté formě, pak rozhodně neodmítnete zaseknout tento bobule. Pokud si přejete uložit všechny vitaminy a nevařit džem, můžete jednoduše rozmělnit rybíz v mixéru a pak smíchat hmotu s cukrem. Tento recept je jedním z nejjednodušších. A v našem receptu budeme jen vařit džem z červeného rybízu. Ukázalo se, že je velmi chutné jahodový a rebarborový džem, doporučujeme vám vzít si tento recept na vědomí.

Složení:
- 250 gramů červeného rybízu (nezapomeňte jíst pouze zralé bobule),
- 250 gramů cukru (může být o něco méně nebo více)Požadované ingredience
Červený rybíz myjeme velmi dobře pod tekoucí vodou. Odstraňte všechny větve, pokud existují..
Vložte rybíz do hluboké pánve nebo pánve. Usněte s cukrem. Můžete nechat rybíz stát, aby vytvořil šťávu. Neudělal jsem to, ale okamžitě jsem připravil vařit džem.


vložte rybíz do pánve, přikryjte cukrem
Chcete-li se uklidnit, pokud se také rozhodnete vařit džem ihned, přidejte trochu vody, aby hmota nespálila.


Přidat vodu
Vařte džem červeného rybízu po dobu 30-40 minut, více je možné.


uvařte džem
Hotový džem vložte do sklenic (které musí být důkladně omyty a sterilizovány), pevně sbalte víčky.


rozprostřete džem
Zde je takový voňavý, krásný a ústa zalévající červený rybízový džem! A pokud jste se ještě nevařili červený rybízový džem, Zkus to.
Pomoz si sám!


rybízový džem
Podívejte se na podobné recepty

» » Červený rybízový džem