Džem z černého rybízu na zimu

Džem z černého rybízu na zimu prostřednictvím mlýnku na maso si zachovává všechny výhody a vitamíny, takže sklenice s takovým džemem by měly být vždy na policích chladniček všech hostitelek. Samozřejmě, pokud to objem mrazničky umožňuje, bobule mohou být zmrazeny ve velkých objemech a všech typech, ale pokud je objem mrazničky malý, pak stojí za to jeho hmotnost ve zlatě. Čerstvý rybíz však lze uložit také na polici chladničky nebo v chladném šatníku / sklepě. Tato metoda je vhodná pro červený i černý rybíz, také pro maliny. Nejdůležitější věcí je, že bobule musí být čerstvé, sklenice jsou sterilní, to jsou všechna tajemství. Ukázalo se, že je velmi chutné a červený rybízový džem.


Ingredience
Složení:

- černý rybíz - 400 gr.,
- cukr - 500 g.Řadit rybíz

Nejprve je třeba třídit rybíz a podívat se na bobule, aby tam nebyly žádné rozmazlené. Poté musí být rybíz převeden do umyvadla nebo misky a naplněn chladnou vodou. Suché listy a větvičky se okamžitě vznášejí na povrch, vypouštějí vodu a bobule opět opláchnou. Po trochu suchosti.


Mletí
Na roštu na maso položte střední rošt, po částech nalijte čistý rybíz, přejděte. V důsledku toho je třeba zpracovat všechny bobule..


Přidejte cukr
Nyní přidejte granulovaný cukr, do rybízu přidejte 400 gramů cukru a sto gramů odložte stranou.


Směs
Míchejte rybíz a cukr, nechte je hodinu na pokoji. Po chvíli promíchejte cukr a rybíz, počkejte, až se cukr úplně rozpustí. Mezitím připravte sklenice - umyjte je sodou a důkladně opláchněte. Nádoby sterilizujte v troubě a na deset minut házejte víčka do vroucí vody.


Dali jsme to do bank
Nyní naplňte suchá sklenice džemem, dejte džem ne na konec nádoby, ale na ramena nádoby. Do každé nádoby nalijte 2-3 lžíce cukru. Po sklenici je třeba dotáhnout víka a chladit. Je lepší skladovat a připravovat takovou marmeládu v malých sklenicích, aby se po otevření neuchovávala déle než měsíc. Nezapomeňte to uvařit černý rybíz a jablečný džem.


Připravené jídlo
To je vše, chuť k jídlu!
Podívejte se na podobné recepty

» » Džem z černého rybízu na zimu