Meruňkový a mrkvový džem na zimu

Opravdu miluji blanky s meruňkami, takže v létě se snažím uzavřít co nejvíce různých konzerv. Meruňkový džem s mrkví, recept s fotografií, kterou nabízím, přišel podle mého vkusu na párty u mých kum. Ani mi neřekla, že vyrobila meruňkovou mrkvovou marmeládu. Po vyzkoušení jsem jí okamžitě podal stížnost, proč jsem takový recept ještě neměl. Smáli jsme se spolu a druhý den mi zavolala a podrobně mi řekla celý recept. Teď to budete mít také, protože jsem spěchal, abych to předvedl!


Ingredience pro výrobu meruňkové mrkvové marmelády
Požadované produkty:
- meruňky - 300 gramů-
- mrkev - 200 gramů-
- citron - 2-3 plátky-
- granulovaný cukr - 300-400 gramů.slupky meruněk
Umývám meruňky a suší je. Odděluji je od semen, protože potřebujeme pouze čisté poloviny.


Nakrájejte mrkev
Oloupávám a rozřezávám mrkev ve středních čtvercích.


kombinovat ingredience
Do mísy jsem vložil meruňky smíchané s mrkví na vaření džemu.


Přidejte citronovou šťávu
Vylisujte šťávu z plátků citronu tak, aby se džem neobjevil příliš sladce a současně měl příjemnou kyselost. Meruňky a mrkev se spojují a dávají sladkou chuť, kterou zředím citronovou šťávou. Pokud nemáte citron, můžete jej nahradit kyselinou citronovou. Myslím, že štípnutí na takový džem bude stačit.


přidat cukr
Posypeme granulovaným cukrem, aby se v džemu objevila šťáva, protože nebudu přidávat vodu. Cukrované jídlo nechávám celou noc.


vařte za stálého míchání
Granulovaný cukr se rozpustí a nebude viditelný. Šťáva se však tvoří a uvolňuje, což je užitečné při výrobě džemu. Následující ráno jsem dal džem na nízkou teplotu a začal vařit.


Vařím džem na velmi nízké teplotě
Vařenou marmeládu vařím na velmi nízkém ohni, aby nespálila na dno. Tímto způsobem mrzím po dobu 1,5 hodiny, dokud se veškerá tekutina neodpaří a džem nezhoustne.


do bank
Dala jsem horký džem do malých sklenic.


těsnění víky
A rychle jsem dotáhl víka.


Meruňkový a mrkvový džem na zimu
Tento džem vyrobený z meruněk a mrkve, když zchladne, se stane ještě silnějším, takže ho budou moci vařit i začátečníci..


Meruňkový džem s mrkví: recept s fotografií
Dobrou chuť!
Také doporučuji vařit cuketa džem s citronem.
Podívejte se na podobné recepty

» » Meruňkový a mrkvový džem na zimu