Cherry jam s citronem

Nastal čas na domácí úkoly. A jako vždy, v této době mnoho milovaných lahodných, zdravých bobule dozrává - třešně. Tento rok je na stromě obzvláště velká sklizeň kamene a třešní. Hostitelky někdy nevědí, co jiného s třešněmi dělat, jak je připravit speciálním způsobem pro budoucí použití. Můžete vařit chutné kompot nebo dělat třešňový džem se skořicí. A doporučujeme udělat třešňový džem s citronem. Recept je jednoduchý a cenově dostupný pro každou hospodyňku, která vám pomůže vydělat více bobulovin na zimu. Tato verze citronového džemu přidá třešňové chuti trochu kyselosti a učiní ji intenzivnější a velmi chutnou..

Složení:
- třešeň - 1 kg.-
- cukr - 1 kg.-
- citron - 1 ks. (jeden citron lze použít pro třešně o hmotnosti 2-3 kg).Dělat jam
Odstraňte třešně ze stromu, dobře opláchněte a mírně osušte. Vyřeďte fazole a vložte do hluboké pánve. Obal berry s cukrem a počkejte, až šťáva. Bobule můžete do chladničky vložit přes noc.
Ráno jsme dali džem na sporák, aby oheň zmírnil po varu.


Plátek citronu
Jakmile se džem vaří, vaříme ho po dobu 20 minut. Celkem bude celkem 2-3 vah. Po každém varu by měl jam zcela vychladnout.
Nakrájejte citron na plátky.


Přidejte citron
Do džemu přidejte třikrát citronové klíny a vařte 10-15 minut.


Vaření citronový džem
Tady je takový krásný vínový, bohatý džem jako výsledek.


Rozložte se do bank
Když je ještě horko, rozetřete třešňový džem do sterilních nádob a uzavřete víčky.


Sbalte víka
Lahodná, šíleně aromatická třešeň a citrónový džem potěší vaši rodinu v zimě, když se tak chcete vrátit do léta a užít si vůni bobulí.

Dobrou chuť!
Podívejte se na podobné recepty

» » Cherry jam s citronem