Třešňový džem

V sezóně sběru třešní a višní budeme samozřejmě přemýšlet o tom, jaké polotovary je třeba vyrobit pro zimu. Třešňový džem, recept s fotografií, kterou navrhuji, se vaří velmi jednoduše, ale ukázalo se, že je velmi aromatický a chutný.


Ingredience pro výrobu třešňového džemu
Takže pro džem musíme vzít:
- třešeň - 1 kg,
- granulovaný cukr - 1 kg,
- voda - 700 gramů.


třešňový blanch

Třešňový džem se připravuje z jám a postavil. Nabízíme recept na třešňový džem s jámami. Podle našeho názoru je to aromatičtější. Dáme džemu zvláštní aromatickou chuť. Třešně třídíme a třídíme. Odstraňujeme zkažené bobule a zbytky. Naplňte studenou vodou a třešně dobře opláchněte. Aby bylo třešně nasyceno sirupem, musí být nejprve blanšírováno. Nalijte horkou vodu do pánve. Přiveďte k varu. Vložte třešně do vody na 1 - 1,5 minuty a ihned je odstraňte sítem.


udělat sirup
Nechte vodu odtéct a umístěte ošetřené třešně do velké mísy nebo pánev. Současně připravte cukrový sirup. Nalijte 700 g vody do samostatného hrnce. Část cukru (450 g) se rozpustí ve vodě. Dobře promíchejte a sirup vařte 5 - 7 minut.


připravené třešně nalijte sirupem
Připravené třešně nalijte vroucím sirupem. Namočili jsme je do sirupu po dobu 5 - 7 hodin.


Džem připravujeme ve třech krocích
Džem připravujeme ve třech krocích. Rozdělte zbytek cukru na tři části. Po první expozici se sirup musí vypustit do samostatné misky. Přidejte do něj třetinu cukru a vařte 10 - 15 minut. Poté třešně znovu vložte do sirupu a nechte 5 - 7 hodin stát. Po druhém stárnutí odstraníme třešně a přidáme druhou část cukru do sirupu. Vaříme to asi deset až patnáct minut, poté třešně ponoříme do sirupu a nyní uvaríme džem s třešněmi po dobu pěti minut. Poté opět vydržíme jam po dobu 5 - 7 hodin. Po třetí expozici nalijte zbytek cukru do džemu a džem vařte, dokud se neuvaří. Pojďme připravit banky. Sterilizujte je nebo opařte vroucí vodou. Vaříme třešňový džem do suchých čistých nádob. Sklenice hermeticky utěsníme, otočíme je vzhůru nohama a vychladneme.


Třešňový džem
Obrobek je připraven. Dobrou chuť!Cherry jam: recept s fotografií
Podívejte se na podobné recepty

» » Třešňový džem