Třešňový džem

Jak vyrobit třešňový džem, ne každá hospodyňka to ví. Jakýkoli džem je vařené kousky bobulí nebo ovoce v želé podobné hmotě, na kterou se sirup po vaření s ovocem proměnil. Obvykle se dobrý džem získává z ovoce, které má hodně pektinu, například džem z jablek, rybízu, švestek, ale jiné bobule se používají v džemu, například se častěji připravují Jahodová marmeláda, maliny nebo třešně. Pokud se však rozhodnete vařit třešňový džem recept existuje takové.

Zralé třešně

Rozměry: 1 kg třešní, třešně, 1 kg cukru, 350 ml vody, 1 sáček pektinu (40 g). Třešně intenzivně myjeme pod tekoucí vodou, poté z nich musíme odstranit semena. Můžete použít speciální zařízení pro odstranění semen nebo rozřezání třešní na polovinu nožem, odstranění semen, protože v marmeládě nám záleží na tom, aby bobule zůstaly celé.

Odstranění jám

Nalijte vodu do třešní a pomalu zapalte oheň, aby se blanch zchladil, postupně zahřejte, aby se třešně napařily a rozdávaly šťávu.

Zahřívání třešní

Po 10 minutách vložte pektin, který byl předtím smíchán s moučkovým cukrem, po 3 - 4 minutách, nalijte zbytek cukru za stálého míchání hmoty. Pektin pomáhá sirupu rychle gelovat, takže se nemusíte dlouho vařit.

Výroba třešňového džemu

Jakmile hmota zhoustne, okamžitě ji nalít do plechovek a převrátit víka.

Cherry jam na zimu

Umíš vařit třešňový džem na zimu a bez pektinu, přidávání šťávy nebo pyré z jablek, rybízu, angreštu. V takovém případě musíme z celkové hmotnosti přidat nejméně čtvrtinu dalšího ovoce nebo bobulovin. Je třeba připomenout, že lahodný kompot se získává z třešní a není o nic méně populární než Švestkový kompot. Recept s fotografií.


Podívejte se na podobné recepty

» » Třešňový džem