Nevařený jahodový džem: nejlepší možnosti

Jahodový džem bez vaření zachovává maximální množství živin. Kromě toho budete trávit mnohem méně času jeho přípravou než přípravou klasické pochoutky. Chcete-li si tento džem vychutnat, musíte plody řádně připravit.

Nevařený jahodový džem: nejlepší možnosti

Ovoce je nutné sbírat pouze za slunečného a suchého počasí. Shromažďujte přezrálé a zmačkané bobule v samostatném kontejneru. Během mytí vydávají velké množství šťávy, jsou příliš měkké. Obrobek z nich se ukáže být velmi vodnatý. Čerstvě sklizené bobule nelze skladovat příliš dlouho. Okamžitě je vyřaďte a začněte připravovat polotovary. Po umytí rozetřete jahody na ručník a důkladně osušte. Pokud nechcete ihned uzavřít polotovary, naplňte ovoce granulovaným cukrem a nechte chvíli působit. Řepný cukr je vhodný - je nejsladší. Reed je také vhodný. Musíte však vzít trochu víc.
Hotovou pochoutku nalijte do suchých vyhřívaných nádob, zabalte je do lakovaných plechových víček. Pokud budete používat nylonové čepičky, ukládejte polotovary do chladničky nebo do sklepa.
Připravte se a jahodový džem v pomalém sporáku. Tento nádherný „hrnec“ vám umožní připravit sladkou pochoutku bez příliš mnoha problémů.

Nevařený jahodový džem: nejlepší možnosti

Jahodový džem bez vroucí bobule.

Vezměte 2 kg zralých a malých jahod, odstraňte všechny stonky. Ovoce umyjte pod proudem vody a vypusťte na dno. Přeneste ji do mísy. Vařte sirup v jiné nádobě: nalijte jeden kilogram granulovaného cukru? Umění. voda, dát do varu v ohni. Maso vařte po dobu pěti minut tak, aby zhoustlo, ale ne bílé současně. Kontrola připravenosti je velmi jednoduchá. Vezměte si trochu sirupu lžičkou, trochu na něj foukejte. V tuto chvíli bobule vydají šťávu a sirup sám se stane tekutým. Chlazené jahody napněte sítem. Nechte napuštěnou šťávu po dobu pěti minut dusit. Vložte ji zpět do mísy a přikryjte horkým vařeným sirupem. Nechte jahody znovu vychladnout. Celý postup opakujte znovu. Pokud chcete silnější hmotu, přidejte více cukru, dobře vařte. Na konci třetího postupu vložte obrobek do sterilních nádob. Nalijte do vroucího sirupu, uzavřete víčky a dejte pod přikrývku.

Nevařený jahodový džem: nejlepší možnosti

Jak se vám líbí jahodový džem v pomalém sporáku?
Jahodový džem bez vaření - recept.
Omyjte jahodové ovoce, oloupejte je, nechte chvíli na sklenici vody. Každé ovoce nakrájejte na čtyři části, posypte cukrem. Poměr bude přibližně 1 kg bobulí na 1,2 kg granulovaného cukru. Umyvadlo umyjte ručníkem, nechte jednu noc stát. Obsah jemně promíchejte ráno. Poté vložte do nádobky, předem sterilizované a chlazené. Nechte nahoře nějaký prostor. Naplňte jej cukrem. To umožní, aby džem vydržel déle. Uzavřete nádobu plastovými víčky nebo několika vrstvami papíru.
Naučte se a jak vařit hustý jahodový džem. Naše tipy vám umožní zvládnout tento úkol bez větších potíží.
Podívejte se na podobné recepty

» » Nevařený jahodový džem: nejlepší možnosti