Silný jahodový džem s celými plody - recept s videem

Silný jahodový džem s celými plody

Navrhuji, aby ženy v domácnosti připravily na zimu hustý jahodový džem bez umělých zahušťovadel a pektinu. Před přípravou takového lahodného přípravku musíte být trpěliví, ale odměnou za pečlivou práci bude neuvěřitelně chutný a aromatický hustý jahodový džem s celými plody.

Složení: Jahoda, cukr
Čas do záložky: Jaro, Léto


Výrobky pro přípravu na zimu:

• jahody - 2 kg;

• granulovaný cukr (bílý) - 2 kg.

Jak udělat jahodový džem tlustý

Nejprve musíme dát bobule do hluboké mísy a nalít studenou vodou na ně. Potom s našimi rukama pečlivě umyjte každý bobule, současně odstraňte sepaly a vložte je do velkého cedníku tak, aby přebytečná voda odtékala.

Sušené bobule nalijte do prostorné misky (smaltované nebo nerezové oceli) pro výrobu džemu.

Poté je třeba bobule rovnoměrně posypat granulovaným cukrem. K tomu přidejte cukr v malých porcích. Po přidání každé části cukru potřepejte nádobu intenzivně, aby cukr dosáhl dna hrnce..

Přípravná fáze vaření džemu skončila. Musíme nádobu zakrýt bobulemi s plátěným ubrouskem a nechat den při pokojové teplotě..

Silný jahodový džem s celými plody

V průběhu času vidíme, že jahody vypouštěly velké množství šťávy a cukr se částečně rozpustil a částečně se usadil na dně pánve.

Nyní musíme přivést džem do varu a jemně promíchat dřevěnou špachtlí, aby se vařilo pět minut při nízkém žáru. Za míchání zkuste zvednout cukr ze dna hrnce, aby nespálil. Během procesu vaření nezapomeňte z pěny odstranit pěnu. Zakryjte hrnec horkým džemem plátěným ubrouskem a nechte vyluhovat po dobu 24 hodin.

Následující den musíte džem znovu vařit, sbírat z něj pěnu a znovu ji vařit po dobu pěti minut při nízkém ohni. Poté přikryjte pánev ubrouskem a nechte obrobek v této podobě na další den..

O den později získaly jahodový džem v procesu vaření a máčení požadovanou barvu a vůni, plody byly zachovány neporušené. Do požadované konzistence chybí jen malá tloušťka. Aby byl džem dostatečně silný, musíme ho v poslední fázi uvést do varu a za míchání vařit půl hodiny.

Silný jahodový džem s celými plody

Shromáždíme poslední pěnu z povrchu pánve, vypneme teplo a počkáme, až se džem intenzivně vaří. Vložte horký, hustý jahodový džem s celými plody do sterilních nádob, přikryjte pokličkami a uložte na chladné tmavé místo.

Výše popsaný proces vaření ukazuje její videorekordér hostitelka kanálu „GermaCook“.


Podívejte se na podobné recepty

» » Silný jahodový džem s celými plody - recept s videem