Jak vařit hustý jahodový džem?

Každá hostitelka ví, že pro výrobu chutných domácích koláčů, bagel, housek nebo housek s jahodovou náplní potřebujete čerstvé zralé bobule nebo domácí hustý jahodový džem.Právě tento typ džemu je velmi oblíbený mezi mnoha zadavateli, takže ho určitě zásobí na zimu..
Doporučujeme zkusit vařit hustý jahodový džem s námi, po našem jednoduchém a dostupném receptu.
tak, hustý jahodový džem - recept.
K vaření potřebujeme následující ingredience:
- jahody - dva kilogramy-
-granulovaný cukr - jeden a půl kilogramu-
- citron - polovina středně velkého ovoce.


Jak vyrobit hustý jahodový džem

Metoda vaření krok za krokem.
Krok první. Vyčistíme jahody ze zelených stonků a vyřešíme je. Zkazené a zmačkané bobule jsme odložili stranou a několik jahod dobře omyli studenou vodou.
Krok dva: Poté vložte jahody do smaltované nádoby nebo misky, jaké jste zvyklí vařit meruňkový džem, džemy nebo zavařeniny a posypeme cukrem.
Krok tři. Nádobí s ovocem a cukrem odstraníme v lednici po dobu 24 hodin, aby jahody nechaly šťávu.
Krok čtyři O den později vytáhneme pánev s jahodami z ledničky a okamžitě ho zapálíme. Začínáme zahřívat suroviny, ujistěte se, že vše promícháme dřevěnou špachtlí a snažíme se rozpustit veškerý cukr, který se usadil na dně jahodové šťávy.
Krok pět. Poté, co se surový materiál vaří, bude vařit dalších deset minut, poté pomocí lžičky s drážkou vyjměte bobule z pánve a přeneste je do samostatné misky. A my pokračujeme vařit sirup s víkem otevřeným po dobu jedné hodiny..

Jak vyrobit hustý jahodový džem

Krok šestý. Po hodině přidejte polovinu citronu nakrájeného na malé kousky spolu s kůrou citronu do sirupu, promíchejte a pokračujte ve vaření. Sirup je nutný, aby se během dalšího skladování džem nezískal cukrem.
Krok sedm. Po dvou hodinách intenzivního vaření by měl být objem našeho sirupu téměř poloviční, nyní k němu můžete přidat jahody a vařit další hodinu. Během této doby by měl džem zhoustnout a jahody by se měly vznášet na povrch. To znamená, že náš obrobek je připraven k zakrytí..
Krok osm. Nezbytně předem nebo při vaření džemu připravujeme sklenice. Velmi dobře je opláchneme horkou vodou, pokud je silná kontaminace, při mytí přidáme jedlou sodu a poté pošleme nádobu do pece k pasterizaci.

Jak vyrobit hustý jahodový džem

Krok devět. Hotový hustý jahodový džem zabalíme do sklenic a každou pevně utěsníme. Otočte všechny plechovky dnem vzhůru a ujistěte se, že jsou víka pevně utažena. Nebudeme zabalit náš džem do teplé přikrývky, necháme jej vychladnout při pokojové teplotě.
Krok 10. Když jsou sklenice džemu zcela v pohodě, přeneseme je také rybízový džem, v chladné a temné spíži nebo sklepě až do zimy.
Pomocí jednoho z našich receptů se také můžete naučit vařit Jahodová marmeláda. 
Podívejte se na podobné recepty

» » Jak vařit hustý jahodový džem?