Cuketový džem s citronem

Zucchini jam zní poněkud podivně a skeptické ženy v domácnosti, které zpochybňují chuť pochoutky, nejčastěji opomíjejí její přípravu. A úplně marně. Cuketa je koneckonců vynikajícím základem pro přípravu mnoha jídel, včetně sladkých. Cukety samy o sobě nemají výraznou chuť a vůni, mají nízký obsah kalorií a dobrou stravitelnost. Tyto vlastnosti mohou být použity s výhodou. Z cukety se připravují různé napodobeniny - „pod mléčné houby“, „pod ananasem“. A ukázalo se, že jsou chutné. Tak proč neudělat cuketový džem s citronem, recept je velmi jednoduchý a cenově dostupný. A obrobek je vynikající. S jemnou citrusovou vůní, lehkou chutí, krásnou barvou. Ne horší než jakýkoli citrusový džem nebo džem. Doporučuji vám vyzkoušet, i když ne na přípravu na budoucí použití, ale jako ošetření čaje. Myslím, že se vám bude líbit i vaše rodina.

Složení:

- cuketa nebo cuketa - 1 kg-
- granulovaný cukr - 1 kg-
- tenké citrony - 2 kusy.Oloupejte tykev
1. Cuketa na vaření džemu se nejlépe používá mladá, stále má velmi měkké centrum a malá semena. Ale také staří. Z nich budete muset jádro opatrně odstranit. Oloupejte cukety. Obvykle je vhodné to udělat pomocí škrabky na zeleninu. Odřízněte konce.


Chop squash
2. Rozdělte cukety na malé kostky. Tvar řezu v zásadě moc nezáleží, ale elegantní kostky vypadají velmi pěkně a chutně.


Plátek citronu
3. Citrony důkladně omyjte a opařte je vroucí vodou. Nejlepší je používat ovoce s tenkou, měkkou pokožkou. Ideální jsou bezsemenné citrony. Nakrájejte je na malé kousky nebo kostky, stejně jako cuketa. Odstraňte semena (pokud existují) a pevné bílé membrány.
A také se ukazuje, že je velmi chutná cuketa džem s limetkou, zkuste překvapit svou rodinu.


Cuketu smíchejte s citronem
4. Vložte cuketu do mísy nebo pánev se silným dnem. Je lepší nepoužívat k vaření tohoto džemu hliníková jídla, protože se vaří v několika průchodech a vaření trvá asi 7-10 hodin. Během této doby bude hliník reagovat se složkami. Proto je lepší vzít smaltovanou nádobu nebo mísu. Boky a dno nádoby by měly být silné, aby se teplo lépe udržovalo a distribuovalo i poté, co odstraníte zaseknutý papír z pece pro „odpočinek“. Do cukety přidejte plátky citronu.


Přidejte cukr
5. Přidejte granulovaný cukr. Mělo by to být zhruba stejné jako cuketa. Džem však stále nevyjde sladko sladce, protože recept obsahuje citron, který dodá pochoutce kyselost a nádhernou citrusovou vůni..


Směs
6. Jemně promíchejte obsah pánve tak, aby nedošlo k rozbití cukety. Zakryjte a nechte 2-3 hodiny při pokojové teplotě.


Dejte na sporák
7. Není třeba přidávat vodu. Po několika hodinách se z cukety a citronu vynoří šťáva, která se smíchá s cukrem a změní se na čirý sirup. Vařte džem, jak jsem zmínil, v několika průchodech. Dejte to na sporák, přiveďte k varu. Vařte za stálého probublávání po dobu 5-7 minut. Poté vyjměte z tepla a ochlaďte na pokojovou teplotu. To obvykle trvá několik hodin. Poté postup opakujte 4-5 vícekrát. Plátky cukety a citronu se postupně stanou průhlednými a džem zhoustne a aromaticky. Při posledním spuštění můžete jam uvařit déle, až do požadované tloušťky. Chcete-li se připravit na zimu, roztáhněte horký džem do sterilních nádob. Přišroubujte čistým víkem.


Cuketový džem s citronem
Ochlaďte na pokojovou teplotu pod teplou přikrývkou. Pak můžete dát do spíž, chladničku nebo sklep pro skladování. Ale doporučuji nechat trochu džemu odebrat vzorek. Ukázalo se, že je velmi chutné. Dá se rozprostřít na chléb nebo jednoduše vypít čajem. Tato pochoutka je také skvělá pro vrstvu koláčů a koláčů, proto doporučuji zapamatovat si a vyzkoušet recept na cuketovou marmeládu s citronem.
A také se ukazuje, že je velmi chutná tchánský jazyk z cukety s rajčatovou šťávou na zimu, recept s fotografií vám jasně ukáže, jak připravit tento chutný předkrm.


Cuketa jam s citronovou recepturou
Dopřejte si pěkný pití čaje a úspěšné přípravy!
Podívejte se na podobné recepty

» » Cuketový džem s citronem