Citronová marmeláda. Populární recepty

Citrony jsou známé jako vynikající zdroj vitamínu C, ale bohužel, jejich ceny jsou někdy v zimě nebe vysoké. Nejlepší způsob, jak se z této situace dostat pro šetrnou hostitelku, je připravit se na budoucí použití tak lahodnou pochoutkou, jako je citronová marmeláda. Jedinečnou vlastností těchto exotických plodů je to, že je lze úspěšně kombinovat s různými plody a dokonce i zeleninou. Jako příklad můžeme uvést známý džem z pomerančů a citronů.. 
Docela neobvyklá možnost je squash jam s citronem, jehož příprava je v moci kterékoli, dokonce i začátečníky, hostitelky.
Pro něj budete potřebovat: 1 kg cukety, 1 velký citron, 800 g cukru.
Cuketa je oloupaná, obalená zrny, nakrájená na malé kostky. Na jemném struhadle se tře velká citron. Potom se citron s cuketou posílá do nádoby na vaření, posype cukrem a nechá se přes noc. Ráno se nádoba odešle do ohně a po chvíli varu se vše vaří po dobu 5 minut, poté se vyjme z tepla a nechá se 6 hodin. Po uplynutí této doby se džem vaří asi 40 minut..

Citron Jam


Můžete také vařit nejen cuketa džem s citronem, ale také jednoduše - lahodná pochoutka pouze z těchto plodů.
Bude potřebovat 1 kg citronů, 2 sklenice, 1,5 kg cukru.
Kůra se vyřízne z citronů, plody se ponoří do vroucí vody po dobu 20 minut a poté se promyjí studenou vodou a nakrájejí na plátky, přičemž se odstraní zrna. Hustý sirup se připravuje předem v nádobě na vaření, zpracované ovoce se do něj posílá, vše se uvede do varu a odstraní se z tepla.


Podívejte se na podobné recepty

» » Citronová marmeláda. Populární recepty