Živý džem na zimu. Kalina, šťouchaná cukrem: recept krok za krokem s fotografií

Kalina, šťouchaná cukrem - rychle, živý džem, který nevyžaduje tepelné zpracování a po dlouhou dobu si zachovává všechny užitečné vlastnosti. Sklenice takového užitečného přípravku by měla být v každém domě v případě nachlazení. Může být použit jako prevence nachlazení, jako je vitamínový čaj. Technologie vaření spočívá v mletí bobulí, které se pak smísí s cukrem. Nyní se pojďme podrobněji věnovat, abyste během procesu vaření neměli žádné další otázky..

Kalina pyré s cukrem

Složení:

Viburnum 450 g (bez větví)

Cukr 450 g

Výtěžek: 550 - 600 g

Kalina pyré s cukrem

Kalina, šťouchaná cukrem: recept krok za krokem s fotografií


Začněte sbíráním bobulí, pokud máte vlastní zahradu a na ní roste křoví. Bobule dozrávají na podzim, hlavně ve druhé polovině. Sbírejte měkké a šťavnaté červené ovoce. Nejpohodlnějším způsobem je řezat bobule spolu s kartáčky. V případě neexistence vlastní letní chaty lze viburnum zakoupit na jakémkoli trhu. Nasbírané kartáče vložte do cedníku a opláchněte studenou tekoucí vodou.

Kalina pyré s cukrem

Nyní vezměte každý kartáč a oddělte bobule. Vadné plody (sušené, žluté, shnilé) okamžitě zlikvidujte. Shromážděné bobule by se měly znovu dobře propláchnout. Několikrát protřepejte, aby se zbývající kapalina propláchla nebo nechala chvíli v kuchyni.

Kalina pyré s cukrem

Přeneste připravenou kalinu do hluboké mísy. Rozdrcená kaše. Ujistěte se, že každý bobule praskne a šťávy. Tento krok lze provést rukama, nosit jednorázové rukavice. Pro milovníky kuchyňských spotřebičů můžete použít mixér.

Kalina pyré s cukrem

Do pyré přidejte granulovaný cukr. Poměr hmotnosti bobule k cukru je 1: 1. Míchat. Nechte misku kalina na kuchyňském stole po dobu 1-1,5 hodiny.

Kalina pyré s cukrem

Během této doby obsah pravidelně promíchávejte, aby se zrnka cukru úplně rozpustila..

Kalina pyré s cukrem

Do té doby opláchněte sklenici a víko jedlou sodu. Nalijte vroucí vodu na víko po dobu 5-7 minut. Vařte sklenici nebo ji držte nad párou. Ochlaďte sterilní nádobu na pokojovou teplotu. Přeneste hmotu viburnum do připravené nádoby. Zakryjte horní část pergamenem a pevně zakryjte. Přechod na chladné místo pro dlouhodobé skladování. Kalina, šťouchaná cukrem, je připravena. Užitečné polotovary!

Kalina pyré s cukrem

Kalina pyré s cukrem
Kalina pyré s cukrem
Podívejte se na podobné recepty

» » Živý džem na zimu. Kalina, šťouchaná cukrem: recept krok za krokem s fotografií