Sklizeň třešní na zimu

Obvykle sklizeň třešní na zimu prováděné několika způsoby - mrznou, suší, způsobují marmeládu, marmeládu nebo třešňový kompot . A musím říci, že ve všech těchto druzích sklizně se třešně vždy ukážou jako velmi chutné, něžné a aromatické, což nám připomíná první letní sluneční paprsky.

Sklizeň třešní na zimu, Níže uvedený je poněkud odlišný od tradičního, protože se jedná o lehký dámský alkoholický nápoj - třešňový likér.

Sklizeň třešní na zimu

K přípravě potřebujeme: třešeň - 1 kg, špetka skořice, 1 lžička vanilky, špetku muškátového oříšku, hřebíček - 4 ks, třešňové listy - 3 ks, cukr 0,5 kg a vodku 400 ml.

tak, příprava třešní na zimu - likér.

Třešně třídíme, umyjeme, otrháme ocasy a odstraníme semena. Poté vložte bobule do čisté nádoby a přikryjte cukrem. Přidejte tam hřebíček, skořici, muškátový oříšek, vanilin, třešňové listy a vložte na teplé místo po dobu 8-10 dnů, nejlépe na slunci.

Po uplynutí stanovené doby nalijte do fermentovaných plodů vodku a nechte působit 4 týdny. A po čtyřech týdnech promíchejte likér přes sýr a láhev pro další použití..

Sklizeň třešní na zimu

Takový obrobek musíte uložit na chladném místě jam rmut.


Podívejte se na podobné recepty

» » Sklizeň třešní na zimu