Červený rybíz v želé. Recept s fotografiemi krok za krokem

Před zobrazením procesu vaření červený rybíz želé v pekárně,Chtěl bych se o nich zmínit několika slovy, byť známými, ale tak cennými plody. Červený rybíz je v Evropě poměrně běžný keř, který je blízkým příbuzným angreštu.

Bobule červeného rybízu nemají tak výraznou vůni, která je charakteristická pro bobule černého rybízu, ale přesto jim není v obsahu vitamínů horší. Protože bobule červeného rybízu mají velké množství malých semen, džem Ukázalo se, že je hubená.

Z tohoto důvodu je nejlepší vařit chutné želé, marshmallows nebo jam. Je jich mnoho recepty na želé z červeného rybízu. Mnoho z nich zahrnuje přidání pektinu nebo želatiny, naše želé nebude výjimkou, protože v tomto receptu použijeme přírodní zahušťovadlo nebo spíše pektin pod průmyslovým názvem "Quittin"..

Tento koncentrát není ničím jiným než přírodním pektinem získaným z čerstvého ovoce a je hojně používán k výrobě džemů a želé na zimu. Zvu vás k vaření se mnou tlustý červený rybíz želé v pekárně. Poté, co se pokusil želé, džem nebo červený rybízový džem nebo jiné plody a ovoce pomocí chlebového stroje, uvidíte na vlastní zkušenosti, jak pohodlné a jednoduché to je. 

Ingredience (na 500 g jam):

  • červený rybíz, 700 g;
  • granulovaný cukr, 350 g;
  • quittin, 15 g.

Červený rybíz želé v pekárně - recept

červený rybíz želé v pekárně

červený rybíz třídí, odstraňuje kartáče, listy atd., kontroluje výskyt hmyzu. Vložte cedník do mírně větší nádoby, například do hrnce, přeneste do něj bobule a naplňte studenou vodou tak, aby zcela zakryla rybíz. Plody důkladně opláchněte, odstraňte plovoucí drobné zbytky, poté nadzvedněte cedník a nechte přebytečnou tekutinu zcela vytéct.

červený rybíz želé v pekárně

 Oloupané bobule přeneste do mísy s vysokými stranami, důkladně rozmačkejte dřevěnou nebo kovovou drtí, přičemž by neměly zůstat žádné celé bobule.

červený rybíz želé v pekárně

Výsledný bobulí berry projeďte jemným sítem - z jedné misky do druhé, po prosévání, v druhé misce by měla zůstat pouze šťáva.

červený rybíz želé v pekárně

Chcete-li získat co nejvíce bobulí s lžičkou sokastolu, lehce vymačkejte zbývající skořápky a semena bobulí, jakmile se celá tato šťáva stane zcela lehkou, lze sítko odstranit.

červený rybíz želé v pekárně

Po všech manipulacích by měla zůstat čistá šťáva, bez semen atd. Množství bude přibližně polovina původního objemu použitého rybízu.

červený rybíz želé v pekárně

Vyjměte misku z pekárny a do ní nalijte připravenou rybízovou šťávu. Z počátečního množství přísad dostanete poměrně silnou želé jam, pokud si přejete, aby byl strašně tenčí, přidejte v této fázi? sklenici studené převařené vody.

červený rybíz želé v pekárně

Vyplňte veškerý granulovaný cukr, mělo by se to provádět kruhovými pohyby a snažte se jej distribuovat v rovnoměrné vrstvě.

červený rybíz želé v pekárně

Poslední krok: za účelem rybízový želé má želé podobnou formu, použijte speciální nástroj - quittin, je vyroben s pektinem, který pomáhá džemu získat požadovanou konzistenci. Stačí přidat určené množství prášku na bobulovou šťávu, nemíchat.

červený rybíz želé v pekárně

Vložte misku do chléb, zavřete víko a nastavte požadovaný program jam, doba vaření přibližně 1 hodinu, v závislosti na modelu.

červený rybíz želé v pekárně

Dokončeno červený rybíz želé ihned po ukončení programu nalijte do sterilizovaných nádob a uzavřete, protože vychladne, bude silnější a želatinnější.

červený rybíz želé v pekárně

Červený rybíz v želé. Fotografie

červený rybíz želé v pekárně

červený rybíz želé v pekárně

červený rybíz želé v pekárně

Ekaterina Slepchenko


Podívejte se na podobné recepty

» » Červený rybíz v želé. Recept s fotografiemi krok za krokem