Želé z černého rybízu

Nejchutnější přípravek lze nazvat rybízovým želé. Nabízíme jednoduchý recept na černý rybíz na zimu. Můžete jej vařit několika způsoby, dokonce ho můžete vařit i bez varu. Ale jak to udělat, se dozvíte z našich podrobných fotografických pokynů.


Ingredience
Složení:
- 1 kg černého rybízu-
- 700 gramů cukru.třídit bobule
Plody rozdělte z trosek a opláchněte je pod tekoucí studenou vodou. Nechte v cedníku 10-15 minut vytéct vodu.


nasekejte bobule
Rozmixujte rybíz v pyré pomocí mixéru. Můžete jej posouvat v mlýnku na maso. Na sporák umístěte pánev s rybízovým pyré a zahřejte asi na 65 stupňů. Pokud máte kuchyňský teploměr, můžete s ním změřit teplotu, pokud ne, sledujte stav pyré: měl by se mírně zvyšovat, objeví se bubliny. Zamíchejte při ohřevu pyré.


rozemelou rybíz
Nyní vezměte síto a protlačte výslednou hmotu skrz něj. Pomozte lžíci tak, aby zůstalo co nejméně cenných pyré. Můžete připravit kompot nebo želé z rybízového dortu. Pokud jej nechcete ihned vařit, můžete jej bezpečně zmrazit v pytlích nebo v ledových formách.


pyré z černého rybízu
Tady je taková rybízová hmota. Jak vidíte, dokonale geluje bez přidání želatiny..


přidat cukr
Vložte pyré do pánev, ve kterém jste zahřáli rybíz. Dejte na nízkou teplotu. Přidejte cukr a přiveďte šťávu z rybízu k varu. Musíte se neustále vařit, po varu vařit po dobu dvou minut.


vaření želé
Cukr se musí zcela rozpustit.


dát do sklenic
Bramborové brambory rozetřete ve sterilizovaných nádobách, zakryjte víčky. Když je úplně v pohodě, těsnění na zimu.


rybízový želé
Rybízová želé je skladována po dobu 12 měsíců na suchém, tmavém a chladném místě.

Černý rybíz želé bez vaření


Ačkoli taková želé není skladována dlouho, zachovává si všechny užitečné vlastnosti černého rybízu..

- litr rybízové ​​šťávy;
-0,5 kg cukru.

Nejdůležitějším pravidlem pro přípravu takové želé je úplná sterilita. Všechno je třeba doplnit vroucí vodou. Používáte-li odšťavňovač, měly by být všechny části procesu vylisování šťávy doplněny vroucí vodou a usušeny. Po vylisování šťávy ji musíte přetáhnout sterilní gázou, protože kosti v každém případě zůstávají.
Cukr musí být rozdrcen na práškový cukr. Dobře promíchejte a nalijte do hrnce. Trochu zahřejte rybízovou šťávu, abyste rozpustili moučkový cukr. Ale zde to není ani nutné uvést do varu. Šťáva musí být jen teplá. Nalijeme ji do sterilních nádob, uzavřete víčkem a skladujeme v chladničce po dobu šesti měsíců. Stejně snadné vaření červený rybíz želé na zimu, nechte si mít chutnější a zdravější sladké přípravky.
Podívejte se na podobné recepty

» » Želé z černého rybízu