Lahodný tlustý červený rybíz

Silný červený rybíz

Želé z červeného rybízu je lahodné aromatické sladké ošetření, které se rozplývá v ústech a snadno se připravuje. Taková užitečná příprava na zimu osloví všechny členy domácnosti a hostesky nebudou mít s tímto jednoduchým domácím receptem potíže..

Složení: Červená žebra, cukr
Čas do záložky: Léto


Želé z červeného rybízu jsou vždy husté, jemné, průsvitné, s pikantní sladkokyselou chutí. Byl bych rád, kdyby se vám také líbil můj postupný recept s fotografií.

K přípravě voňavé sladkosti potřebujeme:

  • 4 kg červeného rybízu;
  • 4 kg cukru.

Jak udělat želé z červeného rybízu na zimu

Nejprve připravíme bobule. Musí být oddělena od stopek, takže v budoucnu bude snazší pracovat s obrobkem. Poté převedeme produkt do cedníku a důkladně opláchneme pod tekoucí vodou. Dále je třeba dát bobulím trochu času, aby z nich byla nadbytečná vlhkost..

Silný červený rybíz

Nyní převedeme bobule do mísy na vaření a naplníme je cukrem.

Silný červený rybíz

Když rybíz podá šťávu, položte přípravek na zimu na sporák na nízkou teplotu. Za občasného míchání přiveďte směs k varu. Poté, co se objeví první bubliny, vařte bobule po dobu 8 minut a pěnu odstraňte.

Silný červený rybíz

Dále začíná nejdůležitější fáze. Vložte bobulovou směs do sítka v malých porcích a otřete ji.

Silný červený rybíz

Měli byste získat koncentrovanou hustou tekutinu. Zahoďte všechna semena a oloupejte. Výsledný červený rybíz se znovu přelije nízkým teplem a po varu se 2 minuty vaří.

Sterilizovat sklenice a víčka. Zbývá pouze nalít polotekutý červený rybíz do sklenic a zavřít je.

Silný červený rybíz

Přibližně po jednom dni obrobek důkladně zhoustne.

Obrobek můžete uložit v lednici, suterénu nebo sklepě.

Po uvaření tlustého červeného rybízu podle tohoto jednoduchého receptu bude možné potěšit členy domácnosti chutnou a zdravou přípravou celou zimu. Ošetření je vhodné pro čajové párty a může být vynikající náplní pro pečivo..


Podívejte se na podobné recepty

» » Lahodný tlustý červený rybíz