Červený rybíz želé na zimu. Skutečný džem. Nejlepší recepty s fotografiemi

Červený rybíz želé na zimu - dezert, který ideálně doplňuje domácí čaj, rozveseluje a dává tělu potřebné vitamíny. K pochoutce lze podávat palačinky a palačinky, které se používají jako náplň domácího pečiva. Jsme si jisti, že všichni členové rodiny budou potěšeni tak lahodnou přípravou bobule a její úžasná chuť stojí za čas, který vám zabere..

Červený rybíz želé na zimu. Skutečný džem

Červený rybíz želé na zimu

Nic bije aromatický červený rybízový džem, a hostitelka má v arzenálu mnoho jednoduchých receptů, jak připravit bobule na zimu. I když už mnoho let připravujete želé podle osvědčeného receptu, určitě zkuste možnost, kterou jsme vám představili. Možná bude tato verze pochoutky bobule aromatičtější, chutnější a ztvrdne lépe.

Výpočet složek je zde jednoduchý:

  • kilogram rybízu

  • kilogram cukru

Červený rybíz želé na zimu. Skutečný džem

Souhlasíte, nemusíte si nic pamatovat ani zapisovat, a je velmi snadné zapamatovat si podíl přísad pro tento voňavý dezert. Bobule musí být zralé a sladké, pokud vás letos sklizeň sklidí, pak se množství cukru může mírně zvýšit.

Nejprve je třeba bobule důkladně opláchnout, ale není vůbec nutné je oddělit od ocasu, tato fáze je před námi. Je lepší pečlivě prozkoumat sklizenou plodinu, aby nedošlo k nadbytečnému odpadu, často mezi bobulemi zůstávají malé chyby nebo hlemýždi, které musí být také zlikvidovány.

Připravené bobule vložte do velkého hrnce, ve kterém obvykle připravujete džemy a konzervy. Potom musí být na pánev zasláno požadované množství cukru. Je lepší vařit pochoutku v kastrolu v malých porcích, takže později je vhodné brousit, proto jsme vzali jeden kilogram každé ingredience.

Nemusíme jen nechat rybíz pokrytý cukrem, musíme důkladně promíchat bobulovou hmotu po dobu 10 minut, aby šťáva začala vyniknout a cukr postupně začal namočit do šťávy, zčervenal. V tomto receptu červený rybíz želé na zimu "Lízat prsty", vůbec nezáleží na tom, zda bobule zůstanou neporušené, takže hmotu intenzivně promíchejte, aniž byste nikoho ušetřili.

Červený rybíz želé na zimu. Skutečný džem

Poté se musí pánev zahřát na vysokou teplotu a vařit bobulovou hmotu po dobu 8 minut za stálého míchání, stejně intenzivně jako dříve. Po pěti minutách varu uvidíte, že masy začnou bublat a bobule začnou praskat. V posledních minutách by měl být džem míchán zvláště intenzivně, aby nic nespálilo, aby pěna nevzrostla.

V další fázi přípravy rybízový želé potřebujeme cedník se středně velkými otvory (ale ne mřížku). Umístěte cedník na misku nebo pánev a nalijte do něj veškerý obsah, který se právě vloupal do sporáku. Nejprve sirup vytéká do mísy, ale bobule a větvičky zůstanou, takže musíme brousit bobulovou hmotu tak, aby maximum dužiny bylo se sirupem. Výsledkem bude, že v cedníku zůstanou pouze větvičky a kůže..

Dostali jsme tekutou pochoutku, která by se nyní měla nalít do sklenic a nechat úplně vychladnout, aniž by se sklenice uzavřela víkem. Poté mohou být polotovary hermeticky uzavřeny a umístěny do spíž. Bude to stále chutné červený rybíz želé na zimu, jednoduché recept, pokud jste použili. Problémy s takovým blankem jsou minimální, ale přínos z něj je maximální.

Červený rybíz želé na zimu. Skutečný džem

Želé z červeného rybízu: recept na zimu

K dispozici je také upravená verze způsobu vaření červený rybíz želé, recept na zimu v tomto případě obsahuje jednu neobvyklou složku - 200 ml vodky, která se přidává jako konzervační činidlo pro prodloužení trvanlivosti přípravku z bobuloviny. Kromě toho jsme se rozhodli doplnit druhý recept kořením, například několika hvězdami anýzu, které jsou ideálně kombinovány s rybízovou chutí..

Pro tento recept potřebujeme několik tipů, jak se připravit šťáva z rybízu na zimu, protože budeme mít transparentní želé, skutečně vyrobené z přírodní šťávy.

Červený rybíz želé na zimu. Skutečný džem

Na rozdíl od předchozí receptury zde bude trvat déle, než se pohrává s rybízem, protože ji musíme nejen důkladně opláchnout tekoucí vodou, ale také ji vyčistit z větviček a trosek. V této fázi nebude zbytečné pomáhat domácnostem, které milují jíst polotovary v zimě..

Tříděné a loupané bobule by měly být přeneseny do velké mísy a sekány do hladkého stavu pomocí ručního mixéru. Jak vidíte, stále zde budou drceny bobule. Nasekanou rybízovou hmotu je třeba přenést na cedníkovou síťku a začít ji míchat kruhovým pohybem tak, aby šťáva tekla okem do pánve a hustá dužina zůstala na síťovině.

Nalijte rybízovou hmotu do cedníku na malé kousky, pokaždé vyčistěte cedník, protože se síťka rychle ucpává. Koláč lze dodatečně vytlačit pomocí několika vrstev gázy, aby nedošlo ke ztrátě jediné kapky chutné šťávy. Můžeme to udělat želé z šťávy z červeného rybízu na zimu, transparentní a voňavé.

Červený rybíz želé na zimu. Skutečný džem

Připravenou šťávu je třeba zapálit v kastrolu a přidat k ní několik hvězd anýzu. Můžete také použít další koření k doplnění chuti ošetření, jako je skořice a sušené hřebíčky. Šťávu vařte na mírném ohni po dobu sedmi minut, poté nalijte vodku do pánve a vařte další 2-3 minuty. Hotové ošetření by mělo být uloženo v čisté, sterilizované nádobě a utěsněno.

Nyní znáte dvě jednoduché možnosti, jak udělat želé červeného rybízu na zimu, a budete si moci připravit chutné švy, které v zimě doplní vaši stravu, umožní vám vychutnat si domácí pečivo. Želé můžete skladovat při pokojové teplotě, ale je vhodné připravit vybavené místo, kde neprochází sluneční světlo. Nejprve je hmota bobule tekutá, a když zchladne, postupně ztuhne, pokud otevřete sklenice po několika měsících, pak budete mít silnou rybízovou želé.


Podívejte se na podobné recepty

» » Červený rybíz želé na zimu. Skutečný džem. Nejlepší recepty s fotografiemi