Domácí jablečná marmeláda: nejlepší recepty

Jak popsat domov několika slovy jablko marmeláda? Přírodní, bez barviv a jiných chemikálií, zdravé ... Používá se jako lahodná pochoutka a pro různé pečivo.

Vzhledem k vysokému obsahu pektinu v pochoutkách se marmeláda často používá pro dietní účely (zbavit se přebytečného cholesterolu, očistit tělo od toxinů a radionuklidů). Ale jeho hlavním úkolem je maximální gastronomické potěšení! Proto není možné ve většině jablečných sezon připravit toto sladké jídlo pro budoucí použití pro sebe a vaše domácí sladké zuby.

Domácí jablečná marmeláda: nejlepší recepty

Recept 1

Zdravé, chutné, snadno se připravuje - to vše jablková marmeláda doma. V prvním navrženém receptu se nepoužívají žádná další gelující činidla, všechna naděje je na pektin, který je bohatý na jablečné slupky. Když už mluvíme o jednoduchosti, stojí za to provést rezervaci, že recept nelze nazvat rychle v čase. Zároveň však není nutné být neustále poblíž kamen. Pouze pravidelná kontrola! Marmeláda bude vynikající náhradou sladkostí, nic horšího jablečné pastilky, a vynikající pochoutka na pití čaje v zimě. Složky pro to budou:

- 2,5 kg jablek (používá se hlavně Antonovka a další masné odrůdy),

- 1 sklenici vody,

- 1,5 kg granulovaného cukru.

Plody vybrané pro misku se umyjí a bez oloupání kůry nakrájí na úhledné kousky. Nalije se do velkého hrnce, přidá se voda a přivede se ke změkčení struktury při nízkém žáru. Poté se vařené plátky rozmělní v mixéru nebo se rozdrtí tlakem. Hmota se musí protnout sítem, aby se zbavily nežádoucích inkluzí a hrudek. Výsledkem by mělo být hladké, hladké pyré. Nalije se do žáruvzdorného kontejneru a oheň se vaří. Vařte bramborovou kaší s nízkým teplem, abyste zabránili rozstříknutí vroucí kapky bramborové kaše.

Domácí jablečná marmeláda: nejlepší recepty

Postupně zhoustne. Po 30 až 40 minutách tepelného zpracování se nalije cukr a v pravidelném míchání vaří se pokračuje v odpařování. Po hodině a půl (doba závisí na druhu jablek), pyré zhoustne a výrazně ztmavne. Připravte plech na pečení s vysokými stranami, přikryjte jej pergamenem. Budoucnost jablečná marmeláda na zimu Nalijte do plechu, vyrovnejte povrch a vložte do trouby předehřáté na 90 - 100 stupňů po dobu 2 hodin. Během vaření můžete troubu otevřít nebo zapnout ventilátor (režim konvekce).

Při signálu se trouba vypne a otevře, ale plech na pečení se neodstraní: vysušená hmota by měla vychladnout. Po ochlazení obrobku je nahoře zakryto také pergamenem a jemně otočeno, přičemž okraje drží. Vyjměte papír ze dna a nechte marmeládu po dobu jednoho dne zaschnout.

O den později se vrací do pece a zahřívá se ve stejném režimu po dobu 2 hodin. Následuje denní sušení ošetření. A pokud získaný výsledek vyhovuje jedlíkům, pak je marmeláda zabalena do čistého listu pergamenu a uložena v chladu pro skladování. Pokud je stupeň pružnosti nedostatečný, pokračujte dále v cyklu "2 hodiny v troubě - den sušení". Polotovar plechu může být nakrájen na kubické kousky nebo na figurky, v rolích v cukru. Švestkový ibišek v troubě stejně jako "Domácí jablečná marmeláda "recept skladovány výhradně na suchém místě s mírným chladem - není třeba zmrazovat.

Domácí jablečná marmeláda: nejlepší recepty

Recept 2

Ošklivé, neformátované ovoce, mírně přezrálé, se zkaženými místy lze snadno přeměnit na jablečná marmeláda s želatinou jako zahušťovadlo. Výrobky k tomu se berou v tomto poměru:

- 0,5 kg jablek,

- 20 g želatiny,

- asi 200 g cukru (vybrané podle sladkosti ovoce),

- voda.

Pro druhou variantu je ovoce loupané. Ale čištění nemusí být vyhozeno. Pro získání pektinu z nich - přírodní gelové látky - jsou namočeny v 0,5 litru vody a vařeny po dobu čtvrt hodiny. Želatina se rozpustí ve výsledném vývaru po namáhání a ochlazení. Jablečná dřeň se nakrájí na plátky, nalije do smaltované pánve, nalije malým množstvím vývaru (bez želatiny) a na vařiči vaří, dokud nezměkne. Pro kvalitu jablko marmeláda na zimu doma dušená hmota se rozdrtí a dodatečně setře.

Domácí jablečná marmeláda: nejlepší recepty


Domácí jablečná marmeláda: nejlepší recepty

Puree se "ochucuje" granulovaným cukrem, míchá se a vaří se 40 minut za stálého míchání. Koneckonců, hmota okamžitě shoří a zásoba pálení v léčbě je nežádoucí. Po odpaření přebytečné kapaliny z pyré a dosažení mírného zahuštění nalijte do vývaru jablek želatinu (100 ml kapaliny + 20 g látky). Želatina je předem namočena tak, aby byla správně nasycena vlhkostí. Před přidáním se zahřeje, roztaví a teprve poté se zkombinuje s vroucím jablkem.

Domácí jablečná marmeláda: nejlepší recepty

Není vhodné vařit hmotu s novou přísadou po dlouhou dobu, jinak želatina ztratí své gelovací vlastnosti. Stačí na minutu nebo dvě na oheň. Z hlediska vzhledu by se látka měla ukázat jako středně silná jablečný džem, nasycené barvou a vůní. Zatímco ještě tekutá marmeláda je položena ve formách (silikon nebo plast) a ponechána ztuhnout. Pokud neexistují vhodné formy, potom se obrobek nalije na plech a zmrazená vrstva se rozřeže na kousky vhodné pro ošetření a válí se do granulovaného cukru..

Domácí jablečná marmeláda: nejlepší recepty

Je třeba zdůraznit, že volba s želatinou často selže, pokud dojde k narušení technologie a doby varu. Kromě toho se v létě taví hotový produkt, pokud jej nedáte do chladu. V tomto případě se dostanou ze situace pomocí jiného zahušťovadla - agar-agaru. Marmeláda na základě toho udržuje svůj tvar i při + 40 ° C. Částka přidaná do „Jablečná marmeláda "recept agar agar podobný želatině.

Recept 3

Multicooker se s přípravou této pochoutky snadno vypořádá. Je velmi výhodné vyrobit v něm šťouchaná jablka, aby se z ní vypařilo přebytečná kapalina. proto marmeláda v pomalém sporáku je mnohem snazší a rychlejší. Budete to potřebovat:

- 1 kg Antonovka,

- 0,5 kg pískového cukru.

Promyté ovoce se oloupá, nakrájíme na malé kostky a umístí se do misky kuchyňské pomůcky. Zavřete víko a nastavte pečicí program na 40 minut. Po 15–20 minutách otevřete víko a vařte vařičku dřevěnou špachtlí nebo speciálně lžičkou. Výsledná hmota se protlačí hustým sítem, smísí se s granulovaným cukrem a znovu se umístí do zařízení v režimu "Pečení". Tentokrát není víko zavřeno.

Domácí jablečná marmeláda: nejlepší recepty

Průběh vaření je sledován. Po 40–60 minutách by se měla elastická elastická vrstva stabilizovat. Nechá se vychladnout v misce a poté se vyjme a nakrájí na kostky. Any "Apple marmeláda doma "recept v posledním stádiu rozvařte cukr a uložte na suché a chladné místo.

Domácí jablečná marmeláda: nejlepší recepty
Podívejte se na podobné recepty

» » Domácí jablečná marmeláda: nejlepší recepty