Pastila v troubě. Nejlepší recepty s fotografiemi krok za krokem. Klasický recept na ibišek z jablek

Když jsem seděl na další dietě, jednou jsem byl unesen vařením zdravých sladkostí. A první věc, samozřejmě, jsem si vzpomněl na marshmallow. Jako dítě mě moje babička často chovala k tomuto lahodnému pochoutce, ale z nějakého důvodu neodhalila tajemství vaření. Později jsem zjistil, že předtím, než byla pastilka usušena na slunci, neexistovala pro to žádná další zařízení..

Pastila v troubě

Nyní lze ibišek připravit v módních elektrických sušičkách nebo v dobré peci s nízkými teplotami. Tak jsem se rozhodl zkusit vařit marshmallow v mé troubě. I když jsem opravdu nepočítal s pozitivním výsledkem.

Ale poprvé se ukázalo, že ibišek byl velmi dobrý. Příště si myslím, že to bude ještě lepší! Sdílím recept na vaření klasické jablko ibišek se všemi, kdo to také chtějí uvařit, ale stále pochybují. Zkusme spolu! 

Potřebujeme: 

* 8-10 středně velkých jablek 

* 50 ml vody

* rostlinný olej pro mazání 

* pergamenový papír

Pastila v troubě. Způsob vaření: 


1. Oloupejte jablka, vyjměte jádro spolu se semeny. Řezané na střední klíny.

Pastila v troubě

2. Jablka dejte do varu přidáním malého množství vody. Oheň musí být pomalý, víko je zavřené.

Pastila v troubě

3. Když jsou jablka měkká, vyjměte je z tepla, nechte je vychladnout a pomocí mixéru je proměňte v pyré.

Pastila v troubě

4. Pergamenový papír lehce namažte rostlinným olejem, aby se hotová pastilka snadno uvolnila. Pokud chcete, aby pastilka byla trochu křupavá, rozprostřete jablečnou omáčku na pergamen v tenké vrstvě. Pokud je to žádoucí, vložte do trouby předehřáté na 100 stupňů po dobu asi 1,5 hodiny. Dveře trouby nechte mírně pootevřené

Pastila v troubě

5. Nechte hotovou pastilku vychladnout a poté nakrájejte na malé talíře. Lze srolovat. Máme tak zdravou a velmi chutnou pochoutku bez gramu cukru! Dobrou chuť!

Pastila v troubě


Pastila v troubě
Pastila v troubě


Podívejte se na podobné recepty

» » Pastila v troubě. Nejlepší recepty s fotografiemi krok za krokem. Klasický recept na ibišek z jablek