Džem z jablek na zimu. Recept s fotografiemi krok za krokem

Pokud nevíte jak, kromě džemu a kompotu, můžete využít bohatou sklizeň jablek, pak doporučuji vařit několik sklenic jablečný džem. Jablečný džem jsou jablka s granulovaným cukrem, vařená na bramborovou kaši. Celkově je mnohem snazší získat hustý jablečný džem než například z jiných druhů ovoce a bobulovin, protože jablka obsahují velké množství pektinu.

Applejam je dezert připravený k jídlu, ačkoli může být také použit v domácím pečivovém zboží jako náplň, mezivrstva, dekorace a impregnace. 

Vařené pro toto jablečný džem recept získá se hustá konzistence, protože v receptu se použije přírodní zahušťovadlo pektin pod průmyslovým názvem "Quittin" nebo "Zhelinka". Nejlepší jablka pro výrobu džemů a marmelád jsou letní odrůdy s měkkým a sypkým masem. Tato jablka mají zpravidla tenkou pokožku a nejsou vhodná pro zimní skladování. I při procesu krátkého tepelného zpracování se dužina těchto jablek snadno vaří a mění se v pyré. 

Složky na litr jablečný džem:

  • čerstvá jablka, 1,5 kg .;
  • granulovaný cukr, 800 g;
  • quittin, 15 g.

Apple jam recept

jablečný džem na zimu

Jablka třídit to, odstranit jádro se semeny a ovocným stonkem, pečlivě zkoumat každé ovoce na přítomnost housenek v buničině - často se vyskytují v zahradních jablek. Není nutné odstraňovat kůru, je velmi tenká a dobře vystavená tepelnému zpracování, není izolovaná v marmeládě.

jablečný džem na zimu

Teprve poté důkladně opláchněte připravené kousky jablek - k tomu je vhodné použít cedník, který lze umístit pod proud tekoucí vody.

jablečný džem na zimu

Nakrájejte každý kus jablka na tenké plátky, můžete krájení zmenšit, pak se džem ukáže být jednotnější.

jablečný džem na zimu

Přeneste výsledné plátky jablek do mísy v pekárně, pokud chcete získat džem kapalné konzistence, ne příliš silný, přidat? sklenici studené převařené vody.

jablečný džem na zimu

Celé množství granulovaného cukru nalijte na jablka, nemíchejte.

jablečný džem na zimu

Přidejte speciální gelovací prostředek - quittin, pomůže dosáhnout správného tvaru a džem získat požadovanou konzistenci.

jablečný džem na zimu

Vložte misku do trouby, nastavte program Jam, dobu vaření asi 1 hodinu.

jablečný džem na zimu

Bezprostředně po ukončení programu nalejte horký džem do sterilizovaných nádob předem, zavřete víčka. Neznepokojujte, pokud je horké jablečný džem bude se vám zdát tekutý, bude zhoustnout, jak se ochladí a stane se mnohem silnějším. Zveme vás také, abyste se seznámili s tím nejlepším jablko recepty

jablečný džem na zimu

Apple jam. Fotografie

jablečný džem na zimu

jablečný džem na zimu

jablečný džem na zimu

jablečný džem na zimu

jablečný džem na zimu

Autor Ekaterina Slepchenko


Podívejte se na podobné recepty

» » Džem z jablek na zimu. Recept s fotografiemi krok za krokem