Lahodný smažený kapr v zakysané smetaně - postupný recept s fotografií, jak vařit ryby na plátky zapečené se sýrem v troubě s cibulkou

dva dušené kaprové kousky v zakysané smetaně na zelené desce s květinami na stole

Popis

Kapr v zakysané smetaně - Jedná se o velmi jednoduché, chutné jídlo, které se peče v troubě na kousky. Je velmi snadné ji připravit doma bez velkého úsilí a času. Takové jídlo lze dokonce servírovat na slavnostní stůl, protože v našem postupném receptu s fotografií bude připraveno v neobvyklé omáčce a pod vrstvou sýra.

Můžete si vybrat jakoukoli přílohu pro ryby. Chutná omáčka ze spodní části formy bude sloužit jako vynikající omáčka a doplní i ty nejsušší cereálie. U rýže se jídlo ukáže být více zdrženlivé, s bramborami - měkké a s těstovinami - domácí a velmi uspokojivé.

Rada: pro pečení je nejlepší koupit nejen čerstvé kapry, ale živé, pak bude maso co nejjemnější, šťavnaté a aromatické. Pokud nechcete produkt čistit sami, můžete požádat dodavatele na trhu, aby jej před sebou vyčistili, abyste se ujistili, že je čerstvý. Pamatujte, že pokud ryby voní špatně, je nákup nebezpečný pro vaše zdraví..

Můžete provést změny v receptu a péct celé tělo, ale pak chuť nebude tak bohatá. Koneckonců, díky vaření v kusech je maso namočeno v omáčce zevnitř a ukázalo se, že je šťavnatější..

Obsah kalorií u ryb vařených sýrem v zakysané smetaně s přídavkem piva je o něco vyšší než u jednoduchého pečeného kapra a činí 181,3 kcal na 100 gramů. Věřte mi však, že chuť hotového jídla stojí za to. 

Shromážděte všechny potřebné produkty, otevřete krok za krokem recept s fotografií, zapněte troubu, aby se zahřála a začněte vařit upečeného kapra v zakysané smetaně s cibulkou doma.

Ingredience

 • Kaprová ryba - 2 kusy.
 • Cibule 2 ks.
 • Zakysaná smetana 15% - 500 ml
 • Tvrdý sýr - 200 g
 • Rostlinný olej na smažení
 • Pšeničná mouka - pro dýchání
 • Pivo podle chuti
 • Jablečný ocet podle chuti
 • Stolní sůl podle chuti

Kroky

 1. Vyjměte ryby, odloupněte šupiny, odřízněte hlavu, střeva a pečlivě vyčistěte břišní dutinu od tmavého filmu. Jatečně upravené tělo důkladně opláchněte studenou vodou a osušte ho utěrkou z kuchyňského papíru. Nakrájejte kapra na středně velké porce. Výsledné steaky setřete solí a moukou ze všech stran. Dejte do ohně velkou pánvi, nalijte do rostlinného oleje a jakmile se začne kroužit, vložte steaky. Smažte, dokud zlatohnědá.

  kousky čerstvého kapra v mouce na pánvi s máslem na sporáku

 2. Plátky otočte a pokračujte v smažení po dobu 5 minut. Poté přikryjte a snižte teplo. Fry, až téměř hotovo.

  smažené kousky kapra v pánvi na sporáku

 3. Vezměte cibuli, oloupejte je, nakrájejte na malé čtverečky a smažte na předehřáté pánvi do zlatohnědé..

  nakrájenou smaženou cibuli v bílé misce na stole, vedle krabic zápalek a plynového sporáku

 4. Do litinové misky nebo do jakéhokoli pekáčku s víčkem nalijte olivový olej, přidejte jablečný ocet a pivo, promíchejte a namažte strany tak, aby se nikde nic nespálilo. Top se smaženými rybami a posypeme zlatou cibulkou.

  kousky smaženého kapra s nakrájenou cibulkou v kotlíku na stole

 5. Nalijte obrobek zakysanou smetanou, přikryjte a odešlete do trouby předehřáté na 200 stupňů po dobu 20 minut.

  kousky smaženého kapra v zakysané smetaně v kotlíku na stole, vedle samovznícení pro plynový sporák

 6. Tvrdý sýr nakrájejte na plátky, vyjměte plísně a vložte plátky sýra na steaky. Zakryjte a pečte dalších 10 minut.

  tenké plátky tvrdého sýra na smažené ryby v kotli na sporáku

 7. Vyjměte misku z trouby, sejměte víko a nechte stát 5-10 minut.

  ryby pokryté krustou z rozpuštěného taveného sýra v kotlíku na dřevěném stojanu na stole, vedle žlutého květu ve váze, chléb a sady nožů

 8. Lahodný, šťavnatý, měkký kapr v zakysané smetaně, vařený doma podle postupného fotografického receptu, připraven. Podávejte horké, ochucené omáčkou a oblohou. Chuť dobře doplní čerstvá zelenina a drobivá obloha. Dobrou chuť!

  kousky dušené kara v zakysané smetaně se sýrem na zelené desce s malovanými květinami na stole


Podívejte se na podobné recepty

» » Lahodný smažený kapr v zakysané smetaně - postupný recept s fotografií, jak vařit ryby na plátky zapečené se sýrem v troubě s cibulkou