Kuřecí stehýnka dušená v troubě - recept na vaření ve sklenici s fotografiemi krok za krokem doma

kuřecí stehýnka dušená

Popis

Kuřecí stehýnka dušená - jednoduchá a velmi výživná příprava na zimu, která se dá doma snadno vařit rukama. Kromě toho je toto jídlo relativně levné..

Mnoho lidí považuje za nemožné vařit guláš doma, protože v průmyslových podmínkách je podle technologie tento produkt připraven v autoklávech, přičemž je dodržen určitý teplotní režim. Tento názor hostesek však není úplně pravdivý..

Pravý guláš můžete vařit v běžné troubě. A rádi se s vámi podělíme o naše tajemství. Maso vaříme přímo v plechovkách, vyhýbáme se dušení v pánvi nebo pomalém hrnci. To znamená, že nemusíte ztrácet čas umýváním mastných hrnců a kamen: nádobí a kuchyň zůstanou čisté, i když potřebujete vařit velké množství dušeného masa na jedné kartě. Když máte na skladě dušené kuřecí stehýnka, můžete vždy chutnat a rychle nakrmit svou rodinu. Takový blank lze vzít s sebou na cestu nebo do země, můžete studentovi nabídnout s sebou. Výroba výživné polévky nebo podávání hotového masa s vaším oblíbeným přílohem není obtížné..

Samozřejmě si můžete koupit dušené maso v obchodě, ale věřte mi, že domácí příprava bude mít v mnoha ohledech prospěch. Domácí dušené maso bude obsahovat pouze přírodní kuřecí maso, ne kosti a kůže v želé, jako v obchodě, a bude chutnat něžně a šťavnatě, ne suchě a vláknitě.. U domácího kuřecího masa nebudou existovat žádné konzervační látky a barviva, látky určené k aromatizaci a látky zlepšující chuť. Po odzátkování sklenice budete mít vždy po ruce užitečný produkt nejvyšší kvality, jehož cena vás potěší. Toto jídlo zcela nahradí čerstvě vařené maso a snadno se stane vaším oblíbeným výrobkem..

Podrobný recept s fotografiemi krok za krokem vám řekne, jak správně slepit tento blank bez potíží a starostí. 

Ingredience

 • Kuřecí stehno, 1 kg
 • Mletý černý pepř podle chuti
 • Vaření sůl 1 lžička.
 • Sladký hrášek 3 ks. na plechovku
 • Bobkový list 3 ks. na plechovku

Kroky

 1. Připravte si všechny potřebné složky, které jsou na fotografii. Množství produktů uvedených v receptu stačí k získání jednoho litru hotového gulášu.

  připravit ingredience

 2. Kuřecí stehýnka omyjte studenou vodou. Maso vysušte papírovými ručníky. Podle potřeby odstraňte kůži z nohou. Nemusíte odstraňovat kosti.

  umýt nohy

 3. Maso nakrájejte na porce, jak je vidět na fotografii.

  rozřezat na kousky

 4. Připravené maso vložte do hluboké mísy a osolte.. Obrobek důkladně promíchejte.

  přidat sůl

 5. Kuře osolte mletým černým pepřem a kousky znovu dobře promíchejte.

  Černý pepř

 6. Nechte maso na stole chvíli, takže je nasycen aroma mletého pepře a lehce nasolen.

  nechte vařit

 7. Mezitím připravte sklenice a víčka. Opláchněte je v teplé vodě s jedlou sodu a poté důkladně opláchněte. Nádoby sterilizujte po dobu pěti minut parou nebo v mikrovlnné troubě. Jednoduše osušte víčka rozprostřením na ručník. Pokud budete používat běžné cínové víčka pro sešívání, odstraňte z nich gumové pásky a odložte je stranou. Ve spodní části takto připravených plechovek spusťte umyté listy bobkových listů.

  položte na dno plechovek

 8. Poté přidejte luštěniny, opláchněte vodou.

  pepře

 9. Připravené maso rozložte tak, aby na horní část plechovek zůstaly asi dva centimetry prostoru, jak je vidět na fotografii. Stohujte kousky pevně. Vezměte prosím na vědomí, že během procesu vaření se kuře trochu propadne a jeho místo zaujme šťáva uvolněná z masa a roztavený tuk..

  naplňte kontejner

 10. Sklenice zakryjte víky, poté všechny nádoby položte na plech a odešlete do studené trouby. Nyní jej zahřejte až na 200 stupňů Celsia. Udržujte tuto teplotu v troubě, dokud maso nevaří ve sklenicích. Poté snižte teplotu na 130 stupňů a vařte kuře dalších 90 minut. Vyjměte hotový guláš z trouby a ihned dejte nádoby do svitku. Nezapomeňte vložit gumové pásky do plechových víček!

  přikryjte víkem

 11. Zkontrolujte těsnost švu a pak obalte sochoru, dokud dušené maso zcela nevychladne bavlněnou přikrývkou nebo teplou přikrývkou, aniž byste plechovky převrátili. Hotové konzervované maso skladujte po dobu šesti měsíců v chladničce nebo v chladném suterénu.

  srolovat pevně

 12. Podávejte jako maso s jakoukoli přílohou, použijte pro polévky a vývary. Vložte neokořenou plechovku dušeného masa z nohou do chladničky, přikryjte nylonovým víkem a skladujte po dobu nejvýše tří dnů.

  domácí kuřecí guláš

  Dobrou chuť!


Podívejte se na podobné recepty

» » Kuřecí stehýnka dušená v troubě - recept na vaření ve sklenici s fotografiemi krok za krokem doma