Krok za krokem foto recept na výrobu cukety džem s citronem a pomerančem na zimu doma

squash jam s pomerančem a citronem

Popis

Cuketa džem s pomerančem a citronem na zimu Je jedním z mála experimentálních domácích přípravků, ve kterých jsou citrusové plody ideálně kombinovány se zeleninou. Tento neuvěřitelně lahodný džem obsahuje voňavé a jemné kousky cukety, které jsou nasyceny exotickými díky přidání citrusových plodů. Taková jemná exotická pochoutka vyrobená z kostek squashu se okamžitě rozplývá v ústech a zanechává po sobě velmi příjemnou pachuť, která dlouho nezmizí..

Chcete-li udělat citrusovou cuketu na domácí zimu, musíte si vzít plně zralé cukety. Pouze ve zralém stavu mají plody squash velmi šťavnatou a sladkou dužinu. Tyto vlastnosti jsou ideální pro výrobu takového exotického džemu. Kromě toho je lepší používat cukety malých velikostí, protože v velká ovoce také obsahují velká semena, a to vůbec není v našich rukou.

Vaření cuketového džemu s pomerančem a citronem se doporučuje podle technologických pokynů, které jsou do tohoto receptu postupně vloženy s fotografií a jsou uvedeny níže. Doporučujeme proto neztrácet čas a začít vařit!

Ingredience

 • Cuketa 1–2 ks.
 • Citron 1/2 ks.
 • 1/2 oranžová.
 • Cukr 1/2 kg
 • Voda 100 ml

Kroky

 1. Prvním krokem je příprava cukety. Nejprve je myjeme ve studené vodě a pak odřízneme všechny hrany ocasy od nich.. Poté nakrájejte šťavnatou zeleninu na malé kostky, aniž byste z nich odřízli horní vrstvu..

  připravte cuketu

 2. K připraveným cuketovým kostkám přidejte granulovaný cukr a čerstvě vymačkanou pomerančovou a citronovou šťávu. Nastrouhejte zbývající citrusovou kůru na jemném struhadle a poté ji přidejte k nasekaným cuketám. Poté všechny ingredience přidané do nádoby dobře promíchejte..

  přidat citrusovou šťávu

 3. Nechte smíšenou hmotu cukety a citrusových plodů několik hodin vyluhovat. Po dvou hodinách by měly drcené ingredience vypustit hodně své vlastní šťávy..

  nechat trvat na tom

 4. Po několika hodinách položte infuzované cukety na oheň, aby se vařily. Po vaření musí být nádoba s marmeládou vyjmuta ze sporáku a ochlazena.

  posíláme do sporáku

 5. Až cuketa pochoutka zcela vychladne, bude ji třeba znovu zapálit a vařit asi patnáct minut.

  vaříme, než něžně

 6. Pak zabalíme horkou dřeně rovnoměrně do čistých sterilizovaných nádob.

  dát do sklenice

 7. Každá naplněná nádoba musí být okamžitě srolována víky.. Uzávěry švů by měly být použity pouze po zpracování. Cool citrusové polotovary se cuketou by měly být obráceny vzhůru nohama a zároveň by měly být neustále pod přikrývkou.

  zabalte do přikrývky

 8. Připraven je neobvyklý cuketový džem s pomerančem a citronem na zimu. Takovou pochoutku je možné uložit v jakékoli temné a chladné místnosti..

  cuketa džem na zimu je připraven

  Dobrou chuť!


Podívejte se na podobné recepty

» » Krok za krokem foto recept na výrobu cukety džem s citronem a pomerančem na zimu doma