Domácí jahodový džem - pět minut

Jahodový džem - pět minut

Ať už se jedná o les nebo zahradní jahody, je tato rostlina jedinečná. Jeho malé červené bobule jsou neuvěřitelně bohaté na vitamíny a další živiny. Proto se každá hospodyňka snaží krmit nejen čerstvé domácí bobule, ale také s ní připravit přípravu na zimu..

Složení: jahoda, cukr
Čas do záložky: Léto


Každá hostitelka pomůže každé hostitelce udělat z této lahodné jahodové marmelády kousek léta pro svou rodinu. Recept na džem je velmi jednoduchý a rychlý, více času a úsilí se vynaloží na sběr a přípravu bobulí, ale pokud si je koupíte na trhu, můžete ušetřit čas. &# 128578; Fotografie pořízené krok za krokem ilustrují přípravu.

Potřebujeme:

  • jahody - 0,5 kg;
  • cukr - 0,5 kg (podle chuti).

Jak vyrobit jahodový džem

Malé voňavé bobule by měly být dobře tříděny, aby se odstranily zkažené bobule, pokud existují.

Jahodový džem pět minut

Ocasy odstraňte nožem, aby bobule zůstala neporušená a nedeformovaná. Omyjte pod tekoucí vodou.

Nalejte jahody do vhodné nádoby a přikryjte cukrem. Míchejte dřevěnou špachtlí. Nechejte pár hodin, zatímco vypustí šťávu.

Jahodový džem pět minut

Ovoce posílejte do sirupu až do varu. Vypněte teplo a odstraňte zaseknutý džem na chladném místě, dokud zcela nevychladne (asi 3,5 hodiny).

Jahodový džem pět minut

Poté postup opakujte s varem. Po varu vařte asi 5-6 minut. Už nemusíte dál hořet. Pomůže to zachovat všechny živiny a bobule neztratí svou krásnou šarlatovou barvu..

Nalijte jahodový džem připravený banky a srolovat se speciálním klíčem.

Jahodový džem - pět minut

Otočte sklenice a zabalte je ručníkem.

Jahodový džem - pět minut

Nechte tak, dokud se obrobek úplně neochladí, a poté jej odešlete na chladné místo k dlouhodobému skladování. Pokud se samozřejmě podaří nepodlehnout pokušení a ihned otevřít jahodový džem.

Jahodový džem - pět minut

V zimních večerech není lepší pochoutka než jahodový džem. Poskytne náboj síly, pomůže překonat zimní nedostatek vitamínů a zlepší náladu..


Podívejte se na podobné recepty

» » Domácí jahodový džem - pět minut