Lahodný třešňový džem s citronem

Pamatujete si jiné jméno k narozeninám? Den Jam a toto hravé jméno samozřejmě obsahuje lásku sladké přípravky.
Pokud vás pozvali na oslavu vašich narozenin, musíte si samozřejmě koupit květiny, najít slušný základní dárek a vzít si s sebou navíc - vlastní sklenici třešňový džem s citronem, svázané s krásným lukem.

Lahodný třešňový džem s citronem

Mimochodem, při přípravě tohoto džemu není nic těžkého, proto byste měli tyto nádherné letní bobule určitě připravit na zimu. Budete muset vzít 1 kg velkých červených třešní, pečlivě vytřídit toto množství, zbavit se stonků a listů, omýt a poté uschnout. Pokud jsou bobule opravdu velké, je vhodné je po zaschnutí sekat..

Připravte sirup z 1,5 šálku vody a 1 kg cukru, nalijte tuto vroucí kapalinu do třešňových bobů a poté jej nechte 3 hodiny (přeneste nádobu do chladné místnosti).
Další etapou je vaření džemu, proto musí být nádoba s třešněmi položena na malý oheň a zároveň nenechte džem vařit, odměnou za vaše úsilí bude celá a nevařené bobule v pochoutce. Udržujte třešňový džem v ohni, dokud bobule téměř nezprůhlední. V této chvíli musí být do nádoby na vaření přidán citron. Předem nakrájejte jedno ovoce na krásné půlky (tloušťka každého by měla být asi 3 mm). Po 5 minutách přidejte balíček vanilkového cukru.
Sladký třešňový džem s citronem po 5 minutách vyjměte ze sporáku, nalijte do sterilizovaných nádob, jako např Jahodová marmeláda, srolovat víka.
Podívejte se na podobné recepty

» » Lahodný třešňový džem s citronem