Sladký třešňový džem na zimu. Pětiminutový třešňový džem: lahodný bez dlouhého vaření

Džem z jakéhokoli ovoce a bobule na pultech obchodů dnes není překvapující, ale dobré ženy v domácnosti se postarají o domácí konzervaci samy o sobě. Vynikající šťavnatý a sladký džem pro zimu se získává z třešní, je měkčí než třešně, ale méně voňavý a aromatický. Seznámíme se s tradičním receptem na jeho přípravu a pětiminutovým třešňovým receptem, pokud není dostatek času na přípravu.

 Pro výrobu marmelády se vezme nerezová pánev o obsahu nejvýše 7 litrů, protože s větším objemem se bobule rozdrví pod vlastní hmotností a marmeláda se uvaří.

Tradiční třešňový džem s kostí na zimu

Džem může být vyroben z jakéhokoli druhu sladké třešně. Podle receptury bereme:

  • bobule nejméně 1 kg;
  • stejné množství granulovaného cukru;
  • 600 ml vody;
  • 4 g kyseliny citronové

Nejprve myjeme a třídíme bobule, můžete se semen zbavit, ale my s nimi vaříme - takový džem je chutnější a aromatičtější. Poté se vaří sladký cukrový sirup.

Poté musíte třešně snížit, předem propíchnuté, aby nedošlo k prasknutí, v horké vodě na pár minut, vložte do cedníku a připravený sirup nalijte do nerezové pánve. Třešeň se vaří v sirupu po 5 minutách varu na nízkém ohni a poté se po dobu 5 hodin udržuje mimo sporák. Tento postup se opakuje třikrát, poslední vaření se může mírně prodloužit, protože vaříme, dokud není připraveno.

Po uvaření džemu se přidá kyselina citronová. To je nezbytné, aby pochoutka nebyla následně potažena cukrem. Může být ochucena vanilkovým cukrem, aby získala zvláštní chuť.

To je vše, jam je připraven! Zůstane pouze svinout do sterilizovaných skleněných nádob a pokusit se jíst až do zimy.

Pětiminutový třešňový džem

Podle tohoto receptu se třešňová pochoutka připravuje relativně rychle a takový džem lze skladovat několik let (je uzavřen pouze železnými víky). Bereme tedy:

  • 1,5 kg cukru;
  • 2 kg třešně.

Vytriedíme bobule, zbavíme se shnilého, zkaženého ovoce a stonků a myjeme se. Pětiminutové třešně na džem jsou pokryty cukrem, smíchány a vyčleněny, aby se šťáva extrahovala několik hodin.

Poté, co bobule uvolní dostatečné množství šťávy, vložte do ohně pánev s třešněmi a vařte podle názvu receptury po dobu 5 minut. Nezapomeňte odstranit pěnu. Poté se odstraníme z tepla a naplníme sterilizované sklenice pětiminutovým džemem, převalíme se, otočíme vzhůru nohama a izolujeme, dokud se úplně neochladí. Pak to vezmeme do sklepa nebo skříně a čekáme na zimu. Tento druh džemu lze také vyrobit z třešní, ale jeho chuť nelze přirovnat k voňavé třešňové pochoutce..

Jaká pochoutka k vaření - přece jen jsou všichni chutná a chutná? Recept na sladký třešňový džem s kamenem je samozřejmě složitější, ale výsledek je vynikající, věřte mi. Pětiminutový třešňový džem je ideální pro rušné ženy v domácnosti a lidé se obávají o vitamínové přípravky na zimu..


Podívejte se na podobné recepty

» » Sladký třešňový džem na zimu. Pětiminutový třešňový džem: lahodný bez dlouhého vaření