Pampeliška jam - recept

Už jste někdy udělali neobvyklý džem ze žlutých slunečních květů - pampelišky ...? Pokud ne, pak to určitě zkuste s námi, protože nyní je výška bujného květu těchto milovaných květů. Jsme si jisti, že uděláte to nejlepší lahodný pampeliška jam, recept který se stane jedním z oblíbených receptů na sladké domácí přípravky.

Pampeliška jam recept

tak, pampeliška jam recept:

Povinné složky:

Pampeliška květiny - 400 kusů

Voda -? litr

Granulovaný cukr - 1 kilogram

Citrony - 2 kusy nebo kyselina citronová - 1 lžička

Způsob vaření:

Čerstvě sklizené, nezvadlé květy pampelišek musí být dobře opláchnuty tekoucí studenou vodou, poté namočeny na jeden den a ponechány na chladném místě.

Po výše uvedené době by měla být voda vypuštěna a květiny by měly být dobře vytlačeny. Dále musíte vařit v smaltované pánvi? sklenici vody, dejte pampelišky do vroucí vody a vařte je 10-15 minut na mírném ohni.

Pampeliška jam recept

Poté se pomocí štěrbinové lžíce odstraní květiny z vody a vytlačí se dobře přes tenká nebo velmi jemné síto. Vyhoďte květiny a přidejte jeden kilogram cukru do zbývající vody, vymačkejte šťávu ze dvou citronů nebo přidejte jednu čajovou lžičku kyseliny citronové a vařte jako pomerančový džem, míchání při nízkém zahřátí, dokud se cukr úplně nerozpustí po dobu 50-60 minut. Dokončeno pampeliška jam, recept což je velmi jednoduché, mělo by získat barvu a hustotu medu.

Z tohoto množství produktu se získá přibližně jeden litr džemu. Uložte takový džem jako syrová adjika doporučeno v lednici.


Podívejte se na podobné recepty

» » Pampeliška jam - recept