Broskvový džem na zimu

Broskvový džem na zimu - hustý, jantarově žlutý a neuvěřitelně aromatický, vhodný pro výrobu koláčů a dezertů. To se šíří dobře na toastu, s ním můžete rychle připravit croissanty z hotového listového těsta na snídani nebo čaj.
Místo citronové kůry ji můžete vzít s pomerančovou kůrou, džem se ukáže jako oranžový.

Broskvový džem na zimu - jednoduchý recept

Vaření bude trvat 1 hodinu, z uvedených ingrediencí dostanete plechovku s kapacitou 800 g.

Složení:
- broskve - 1 kg-
- granulovaný cukr - 800 g-
- voda - 50 ml-
- citron (pouze chuť) - 1 ks.Moje broskve
Pro výrobu marmelády vybíráme téměř zralé broskve - husté, bez poškození a známky kazení. Důkladně se umyjte, pak na zádech provedeme příčný řez pomocí naostřeného nože.Obarví broskve vroucí vodou
Vložte broskve do vroucí vody na 2-3 minuty, okamžitě je vložte do studené vody. To se musí udělat, aby se usnadnilo odlupování kůže..


Loupání broskví
Oloupeme ovoce, nakrájíme, odstraníme semena.


Nasekejte broskve
Nakrájíme na stejné kousky asi 1,5 centimetru nebo trochu víc.


Přidejte cukr
Odstraňte kůru z citronu v tenkých proužcích dlouhých 2 centimetry. Vložte 1-2 hodiny do vroucí vody. Nakrájené ovoce dejte do hlubokého duseného masa se silným dnem, přidejte citronovou kůru, přidejte granulovaný cukr, nalijte vodu.


Nasadili jsme sporák
Dejte na sporák, přiveďte k varu, vařte na mírném ohni po dobu 20 minut, pěnu vyjměte štěrbinovou lžičkou. Ovoce jemně protřepejte ovoce, je lepší je nemíchat, aby kousky zůstaly celé.


Nasekejte některé broskve
Odstraňte guláš z horka, vyjměte asi polovinu broskví štěrbinovou lžičkou a zbývající část spolu s sirupem rozemelujte v mixéru, dokud nebude hladký. Nasekanou hmotu nalijte zpět do hrnce, znovu vařte, vařte 3-4 minuty.


Broskvový džem na zimu, jednoduchý recept
Plechovky umyjte jedlou sodou, zahřívejte v peci 10 až 15 minut při teplotě 130 stupňů Celsia. Teplý broskvový džem balíme do teplých nádob, přikryjeme čistým hadříkem. Když se hmota zchladne a na povrchu se vytvoří tenká vrstva, pevně ji uzavřete převařenými víky.
Skladujte na tmavém a chladném místě při teplotách od +1 do +8 stupňů.
A nezapomeňte vařit broskve v želé na zimu.
Podívejte se na podobné recepty

» » Broskvový džem na zimu