Malinový džem s celými plody: recepty s fotografiemi krok za krokem

Samozřejmě v malinový džem hlavní věc není chutný a atraktivní vzhled, ale obrovský obsah vitamínů a zejména kyseliny askorbové, ale malinový džem s celými plody splňuje dva hlavní požadavky najednou: existují jak neuvěřitelné výhody, tak čistý vzhled. To vám umožní sloužit malinový dezert k pití čaje, použít k výrobě koláčů a koláčů.

Malinový džem s celými plody: recepty s fotografiemi krok za krokem

Malinový džem s celými plody

Jako při vaření lahodný jahodový džem, můžete se také seznámit s receptem na našem webu, existují určitá tajemství, o kterých ženy v domácnosti potřebují vědět, aby byla zachována integrita bobulí.

  • Maliny - 1000 g

  • Cukr - 1500 g

  • Voda - 3,5 šálky

Malinový džem s celými plody: recepty s fotografiemi krok za krokem 

Při vaření lahůdek z bobulí se ovoce obvykle vaří a hmota je téměř homogenní, malé kousky se vaří. Začněme s plody: pokud jste je koupili na trhu, je lepší je přepravovat v tvrdém plastovém obalu a nepřevádět je několikrát v různých kontejnerech, a ještě více je nepřenášet v plastovém sáčku. Během přepravy je velmi snadné rozdrtit bobule, mohou se rozpadnout a ztratit šťávu. Pokud sbíráte maliny z vašeho webu, je lepší to udělat krátce před vařením..

Nejlepší je třídit zakoupenou, a je lepší třídit sebranou, aby se červí nebo shnilí náhodně nedostali do jamu. Chyby se často dostanou do bobulí a je nejlepší je najít, než začnete vařit. K tomu se můžete uchýlit k triku: potřebujeme mírně solené řešení, do kterého musí být umístěny všechny maliny. Nebojte se, po této proceduře se bobule nesolí, protože v solném roztoku stráví pouze 15 minut. Výsledkem je, že ty chyby, které by se mohly plazit uvnitř bobulí, se vylezou a vznášejí se na povrchu. Po tomto postupu by měly být plody umyté, ale to musí být provedeno opatrně, aby nedošlo k poškození celistvosti ovoce.

Odděleně se musí připravit cukrový sirup, musí mít střední tloušťku: k tomu se musí granulovaný cukr nalít vodou a dát do ohně, přivést k varu a důkladně promíchat, aby se zrna rozpustila.

Malinový džem s celými plody: recepty s fotografiemi krok za krokem 

Přeneste všechny maliny do široké mísy a nalijte na ni vařící sirup. Pak je nechte čtyři hodiny, během kterých maliny vypustí šťávu a množství sirupu se výrazně zvýší. Jak budeme vařit malinový džem s celými plody silné, pak by se sirup měl několikrát vařit.

Pokud nyní zapálíte bobulovou hmotu, pak během procesu vaření nezhoustne jen sirup, ale všechny maliny se budou vařit. Sirup by proto měl být vařen samostatně, proto je nutné oddělit bobule od sirupu pomocí cedníku.

Sirup umístěte na střední teplotu a vařte po 20 minutách varu za občasného míchání, abyste zabránili spálení. Chcete-li zjistit, jak silný je sirup, stačí kapku jednu kapku na talířek a neměla by se šířit..

Nyní můžete poslat bobule do hustého sirupu a vařit hmotu dalších 10 minut při mírném žáru. Pěna, která se vytvoří během vaření, musí být pečlivě odstraněna. Po ochlazení se sirup ještě zesílí a bobule se „udržují nad vodou“..

Těchto 10 minut může být věnováno přípravě plechovek k přípravě, musí být sterilizováno v troubě a víčka musí být vařena po dobu 5 minut.

Na jedné straně je velmi cenově dostupný recept na malinový džem s celými plody, ale stále jsou zde nějaké problémy, takže pokud jste časově omezeni, je lepší zvolit možnost vaření malinový džem v pomalém sporáku.

Malinový džem s celými plody: recepty s fotografiemi krok za krokem 

Malinový džem s celými plody

Mezi hostitelkami jsou velmi oblíbené bobule, které se ukázaly být překvapivě chutné, aromatické, zdravé, například si můžete připravit ostružinový džem s malinami celé bobule. Tato pochoutka bude hlavní ozdobou vaší čajové párty a rozhodně rozveselí vaše hosty..

Tato pochoutka se připravuje podle stejného principu s tou výjimkou, že v receptu nebude voda a sirup bude připraven na základě bobulové šťávy..

  • Ostružiny - 1 kg

  • Maliny - 1 kg

  • Cukr - 2 kg

Malinový džem s celými plody: recepty s fotografiemi krok za krokem 

K vaření budete potřebovat dvě misky: v jedné musíte dát maliny a naplnit je jedním kilogramem cukru, ve druhé musíte dát ostružiny a přikrýt druhou polovinu granulovaného cukru. Bobule musí být smíchány s cukrem a ponechány v této formě přes noc..

Během této doby bobule pustí šťávu a bude toho dost na výrobu sirupu. A v tomto případě by měl být sirup vařen odděleně od ovoce. Nakrájejte bobulovou šťávu na samostatnou pánev, a pokud na dně zůstane hodně cukru, jemně ji nasuňte.

Šťávu vařte s cukrem na mírném ohni a míchejte, aby se zrna rozpustila. Poté se ostružiny s malinami posílají na pánev a vaří se dalších 5 minut, čímž se odstraní výsledná pěna.

Bobulová hmota by měla být ponechána asi 6-8 hodin nebo přes noc, během této doby se ochladí a ovoce bude nasyceno cukrem. Ráno se musí ještě jednou vařit, dalších 5 minut.

Malinový džem s celými plody: recepty s fotografiemi krok za krokem 

Poté musí být ještě horká hmota nalita do sklenic a srolována čistými novými víky. Zůstane jen čekat na zimu, abychom otevřeli sklenici vonných pochoutek s čistým svědomím a užívali si čaje.

Mnoho žen v domácnosti nemá rád recepty na lahůdky, ve kterých je několik fází vaření, protože musíte strávit několik horkých hodin u sporáku a neustále sledovat konzistenci džemu, obávat se, že bobule nevarí. Tomuto problému se lze vyhnout výběrem receptu malinový džem s jellixem, celé bobule Zároveň se nebudou vznášet pouze v sirupu, ale budou obklopeny bohatou želé. Zhelfix lze přidat do jakéhokoli receptu na „Pět minut“.


Podívejte se na podobné recepty

» » Malinový džem s celými plody: recepty s fotografiemi krok za krokem