Jak správně zasadit dýně? Výběr místa, semena, sazenice

Majitelé malých letních chat nebo zahradních pozemků často nevědí, co zasadit. Nezapomeňte si vybrat dýně mimo jiné kultury.!

Je nenáročný, nenáročný, snadno se přizpůsobuje různým pěstitelským podmínkám - a s náležitou péčí dává velkorysou sklizeň, která vydrží po dlouhou dobu. Všechny druhy obilovin, pečiva, přípravků ... Toto poskytne vaší rodině celou zimu. Zbývá jen zjistit, jak zasadit dýně správně než ležela tvorba četných vaječníků a hojného plodení.

Jak správně zasadit dýně

Jak zasadit dýně. Spiknutí


Správně vybraný pozemek pro dýně je zárukou úspěchu! Není o nic méně důležité než klíčení semen. Pro postele je určeno otevřené, slunné a dobře vyhřívané místo. Ačkoli v malém stínu, rostlina bude růst dobře. Jakákoli půda je ve složení vhodná, ale přednost se dává písčitohlinitým zeminám (rychle se zahřívají a zadržují teplo).

Předchůdci dýně mohou být trvalé trávy, kukuřice, obiloviny. Jsou vhodné pozemky po mrkvi, cibuli, bramborách, nočních lampách, zelí atd. Nelze používat pozemky, kde cuketa (squash), okurky dříve rostly.

Jak správně zasadit dýně

Před zasadit dýně do země, byl připraven od podzimu:

- Místo je očištěno od plevelů, suchých vrcholů, zbytků rostlin.

- Země je mělce uvolněná.

- Po 2-3 týdnech se vykopejte a současně vyberte zbývající kořeny z půdy.

- Na jaře (den před setím) se znovu vykopat, pod lopatou nanést dusíkatá hnojiva.

- Při shrnování se povrch vyrovná a postele se označí.

- Snaží se zvednout postele. A čím je půda „těžší“, tím vyšší jsou místa výsadby. V průměru se dýně nalije do výšky 25 cm.

- Takto označte místo: rozteč řádků - 1..1.5 m - interval při pokládání semen - do 50 cm.

Jak správně zasadit dýně

Jak již bylo zmíněno výše, půda se během kopání oplodní, čímž se zvýší budoucí výnosy a příležitost vyzkoušet novou dýňové recepty. Dýně potřebuje hodně živin, protože okamžitě začíná aktivní růst v letecké části. Nejlepší alternativou pro hnojení by byl humus / hnůj nebo shnilý kompost..

Za 1 m2 přidejte 5–8 kg „krmení“. Hnojiva se aplikují hlouběji - o 15,20 cm. Pokud není možné předhnojit půdu, můžete hnojit přímo do otvorů (1-1,5 kg na keř) a zasadit semena dýně do země. Hrst superfosfátu (20 g) a 10 g síranu draselného se hází společně s hnojem. Je vhodné použít komplexní organicko-minerální „obvazy“ - 1 polévková lžíce. na díru.

Jak správně zasadit dýně

Jak zasadit dýně. Materiál osiva


Výběr semen “Dýně - kterou zasadíte?„Určuje se metoda vylodění. Okamžitě se tedy na osivo vysévá semenný materiál raných odrůd, stejně jako tvrdá nebo muškátová dýně. Zbytek odrůd je ve většině případů přes sazenice. S ohledem na vysoký výtěžek vybraných semen se vyberou semena plné hmotnosti, pro která se ponoří do slabého solného roztoku. Zrna, která se vynořila, se zahodí - ta, která se usadila na dně, se shromáždí, opláchnou a vysuší ubrouskem..

Výsadbový materiál se neuchovává déle než 3–4 roky. A čím déle budou ležet, tím méně budou klíčit. Pro silné a zdravé sazenice jsou semena pečlivě připravena:

- Zahřátí - stát při teplotě + 60 ° C po dobu 2-3 hodin.

- Kalené - pro odolnost rostlin vůči změnám teploty jsou zrna udržována v relativním chladu asi dva dny (při + 1 ° C).

- Zvýšit odolnost vůči fytoiditům - nezralá rostlina v raných stádiích růstu může tuto chorobu zničit - aby se jim zabránilo, je osivový materiál ošetřen krezacinem, kumátem draselným, roztokem popela nebo manganistanu draselného-

- Klíčící - k tomu jsou zrna zabalena do vlhkého hadříku, nedovolte vyschnout a po 2-3 dnech se objeví klíčky.

Jak správně zasadit dýně

Jak zasadit dýně. Přistání


Ze všech melounů a tykví je dýně nejvíce odolná proti chladu. Ale stále preferuje teplo. A pokud cibule rostlin se semeny v březnu až dubnu, poté s dýní čekající na konec jara, úplné dokončení nočních mrazů. S touto plodinou byste se neměli spěchat, jinak by brzká výsadba ve studené zemi vedla k hnijícím semenům.

Že jo "Jak zasadit dýně na otevřeném terénu"- udělejte to, když se půda v hloubce 10 cm zahřeje alespoň na + 13 ° C. Snaží se poskytnout plochu pro růst a výživu 2,4 m2 pro jednu rostlinu. U raných odrůd jsou redukovány na 1 metr čtvereční a další jsou přidělovány na pozdější odrůdy. Proto je velmi důležité při setí dodržovat vzdálenost mezi sazenicemi..

- Odrůdy s dlouhými listy - mezi řadami 2 m, rozteč otvorů 1,4 - 1,5 m.

- Keř - osázený hnízdní metodou - 80 * 80 cm nebo 1,2 * 1,2 m (v závislosti na velikosti plodu).

Osivo se prohlubuje na lehkých půdách o 6 - 8 cm, v těžkých půdách až do 5 cm. Do každé díry se vloží 4 až 5 semen. Velkoplodé jsou hozeny méně, více muškátových odrůd. Jsou umístěny 3-4 cm od sebe..

Jak správně zasadit dýně

Sazenice metoda

Sazenice se používají pro odrůdy s pozdním zráním, jejichž doba zrání je až 140 dní. A můžete čekat, až dozrají, pouze pokud zasete semena pro sazenice. Výsev se provádí koncem dubna nebo začátkem května. Vypočteno jeden měsíc (25-30 dní) před přesazením na místo. Rašelinové hrnce se používají pro sazenice. Hlinitá směs se připravuje nezávisle na 4 dílech humusu a 1 dílu trávníku. Nezapomeňte jej hnojit dusičnanem amonným, draselnou solí a superfosfátem. Semena jsou zahrabána 2 cm a pokryta filmem.

Po 4-5 dnech, jakmile se objeví výhonky, se film odstraní. Teplota okolí se sníží na +15,17 ° C, místnost je pravidelně větraná. Také tipy “Jak správně zasadit dýně„Doporučujeme alespoň jednou„ nakrmit “mladé. To se provádí pomocí univerzálních minerálních hnojiv po dobu 8-10 dnů po vyklíčení. Není často napojena.

Výsadba dýně se provádí pouze při ustáleném teplém počasí. Jamky jsou vytvořeny podle výše popsaných schémat. Každá záložka je hojně napojena teplou vodou (až 2 litry pod keř). Rostlina je zasazena hluboce - až k listům kotyledonu. Pokud je vysazena na kompostu, dodržujte vzdálenost mezi záložkami 70 až 80 cm.

Jak správně zasadit dýně

Na hromadu

Určitě mnoho z nich vidělo kompostové hromady ve vesnicích, na kterých rostou dýně. A to není kvůli nedostatku půdy pro přistání, ale kvalifikovanému pohybu. Metoda "Jak zasadit dýně na otevřeném terénu se semeny on a haldy "výrazně zvyšuje produktivitu a umožňuje vám" vylepšit "samotnou hromadu.

Tato technologie má mnoho výhod:

- Dýně zabraňuje růstu plevelů.

- Urychluje rozklad kompostu.

- Kompost nevyschne.

Rostlina sama o sobě dostává více živin, než zvyšuje počet vaječníků a přispívá k příznivému zrání velkých, krásných a chutných plodů. Jako alternativa ke způsobu výsadby na haldy rostou dýně na stromě, než ušetřit místo na webu.

Jak správně zasadit dýně
Podívejte se na podobné recepty

» » Jak správně zasadit dýně? Výběr místa, semena, sazenice