Kiwi pastila: nejlepší domácí recepty na pastila

Kiwi pasta

Kiwi je ovoce, které najdete v obchodech téměř po celý rok. Cena za to často „kouše“, ale existují chvíle, kdy maloobchodní řetězce poskytují pro tento produkt dobré slevy. Jak udržet získané zásoby kiwi? Skvělou možností je udělat z tohoto exotického ovoce marshmallow. Tato pochoutka plně zachovává chuť a živiny kiwi, což je zvláště cenné. Jak tedy vyrobit domácí kiwi marshmallow.

Složení: banán, kiwi, cukr, práškový cukr
Čas do záložky: Celý rok


  • Vůně zralého kiwi je jemná, s náznaky citrusů;
  • Zralé ovoce je pevné na dotek, ale není těžké;
  • Kůže je hladká a pevná. Tmavší skvrny a vrásčitá kůže znamenají, že plody jsou staré nebo shnilé..

Musíte si vybrat kousek ovoce po kousku, cítit a zkoumat každé ovoce. Při nákupu kiwi, zabaleného do společného balíčku, existuje vysoká pravděpodobnost získání několika nevyhovujících vzorků..

Kiwi pasta

Příprava ovoce

Zakoupené kiwi se důkladně omyjí pod tekoucí vodou a suší se papírovými ručníky.

Dále se ovoce loupe. To lze provést malým nožem, odříznutím slupky nebo lžičkou, seškrábáním buničiny z řezů nakrájených na polovinu..

Kiwi pasta

Kiwi marshmallow recepty

Přírodní kakaový marshmallow bez cukru

Oloupané ovoce nakrájejte na malé kousky a ražte ponorným mixérem, dokud nebude hladký. Ovocná hmota se položí na naolejovaný papír a odešle k sušení.

Kiwi pasta

Kiwi těstoviny s cukrem

  • kiwi - 1 kilogram;
  • cukr - 100 gramů.

Ovoce rozemeleme přes síto nebo rozmělním mixérem, dokud nebude hladký. Do pyré se přidá cukr a vše se důkladně promíchá. Zrna cukru v marshmallow by neměla nastat. Hmota sladkého ovoce se rozloží na podnosy a vysuší se pomocí kterékoli z níže uvedených metod..

Pitted Pastila

Před sušením prochází ovocná hmota sítem s jemnou mřížkou. Pro usnadnění procesu použijte lžíci nebo kuchyňskou špachtli. Přidejte cukr nebo práškový cukr k výsledným bramborovým bramborám, zbaveným semen, podle chuti.

Kiwi pasta

Kiwi těstoviny s medem

Do kiwi pyré místo cukru můžete přidat tekutý med. Jeho množství se bere v závislosti na vašich preferencích chuti. Přibližný poměr: Na 1 kilogram kiwi se vezme 150 gramů tekutého medu.

Kiwi těstoviny s banánem

Ovoce je oloupané, nakrájené a nasekané mixérem, dokud není hladké. Poté přidejte granulovaný cukr a míchejte, dokud se zrna úplně nerozpustí. Ovoce a cukr položte na plechy a sušte do měkka.

Kiwi pasta

Kanál „Ezidri Master“ vám věnuje video - Vytváření banánů a kiwi marshmallows

Kiwi marshmallow výplně

Chuť hotového výrobku můžete doplnit nebo radikálně změnit přidáním šťouchaných brambor z jiného ovoce do marihuany kiwi. S kiwi to jde dobře: granátové jablko, třešeň, tomel, ananas, hruška a meloun. Můžete také přidat drcené vlašské ořechy, mandle nebo lískové ořechy.

Podívejte se na video z kanálu „Family Kitchen“ - Pastila „Multifruti“ z kiwi, banánů a hrušek

Jak sušit kiwi marshmallow

Aby se zabránilo hromadění ovocné hmoty na miskách, jsou pokryty papírem na pečení potřeným tenkou vrstvou rostlinného oleje. Existuje několik způsobů, jak sušit kiwi pyré:

  • Na slunci. Nádoby s marshmallow jsou vystaveny slunci a suší se, dokud se neuvaří do 5 - 8 dnů. V noci musí být kontejner přinesen do místnosti, aby marshmallow nevyfukoval z ranní rosy.
  • V troubě. Sušené kiwi marshmallow v troubě při teplotě 100 stupňů. Současně je do otvoru dvířek trouby umístěn ručník nebo rukavice bez pece, takže zůstává malá mezera, která umožňuje cirkulaci vzduchu. Doba schnutí je v průměru 3 až 8 hodin.
  • V elektrické sušičce. Teplotní režim jednotky je nastaven na maximální úroveň - to je přibližně 70 stupňů. Sušené kiwi marshmallow na speciálních paletách nebo na běžných mřížích, na něž se na ně položí kousek pečícího papíru.

Kiwi pasta

Hotový ibišek je považován za dobře vysušený, pokud se nelepí na vaše ruce..

Jak uchovávat ibišek

Hotový marshmallow se válí v teplé formě a posype se vrstvou moučkového cukru. Produkt se uchovává při pokojové teplotě ve skleněné nádobě pod víkem a v lednici. Pokud se zásoby marshmallow vyrábějí několik měsíců předem, bylo by nejlepší zmrazit je. K tomu jsou role zabaleny do přilnavé fólie a složeny do vzduchotěsného vaku.

Kiwi pasta


Podívejte se na podobné recepty

» » Kiwi pastila: nejlepší domácí recepty na pastila